Panevėžyje susitikimas prasidėjo apylygiai, sužaidus 2 minutes priekyje nežymiai buvo „Lietkabelis“ (4:2). Įpusėjus ketvirčiui panevėžiečiai įgijo 5 taškų pranašumą (13:8) ir pirmavo iki pat kėlinio pabaigos. Po pirmų 10 žaidimo minučių švieslentė rodė Panevėžio komandai palankesnius skaičius – 22:16.

Antrame kėlinyje Panevėžio „Lietkabelis“ visą laiką pirmavo, bet dviženklės persvaros taip ir nesusikrovė. Didžiausias panevėžiečių pranašumas buvo 9 taškai (36:27), o po dviejų ketvirčių „Dzūkijos“ krepšininkai turėjo 7 taškų deficitą – 33:40.

Pirmoje rungtynių dalyje abiems komandoms labai nesisekė atakuoti iš tritaškio zonos. Aikštelės šeimininkai iš 14 mėginimų realizavo vos 3 tolimus metimus (21 proc. taiklumas), tuo tarpu alytiškiai neįmetė nei vieno tritaškio, nors bandė 8 kartus.

Vos prasidėjus trečiam kėliniui „Lietkabelis“ pelnė 4 taškus be atsako bei pirmą kartą šiose rungtynėse buvo priekyje dviženkliu skirtumu (44:33). Tai ir buvo didžiausias panevėžiečių pranašumas, o po 30 žaidimo minučių jie turėjo 6 taškų persvarą – 51:45.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus pusę laiko „Lietkabelis“ toliau pirmavo (57:51), tačiau jau po minutės „Dzūkija“ pradėjo lipti ant kulnų (57:55). Likus žaisti tik 3 minutes panevėžiečiai vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (63:55) ir prasidėjus paskutinei minutei toliau kontroliavo situaciją atitrūkę jau dviženkle persvara (68:58). Per likusį laiką „Dzūkija“ pasivyti nesugebėjo bei aidinti sirena skelbė „Lietkabelio“ pergalę – 70:62.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 12, Benas Madgenas 11, Mindaugas Lukauskis 10, Kšištofas Lavrinovičius 9 taškai.

„Dzūkija“: Karolis Guščikas 14, Paulius Morkeliūnas 13, Jamesas Gavinas 12, Julius Kazakauskas 8 taškai.

Panevėžiečiams tai buvo 23-ioji pergalė, tiek pat jų turi ir „Lietuvos rytas“, kuris pralaimėjo Utenos „Juventus“ ekipai.

„Šiauliai“ kapstosi iš dugno

Net 22 taškų persvarą iššvaistę „Šiauliai“ (6/26) savo arenoje 78:74 (18:16, 17:15, 23:7, 20:36) palaužė turnyro lentelės kaimynę Kėdainių „Nevėžio“ (6/26) ekipą ir iškovojo trečiają pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai – įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (9:9). Vis dėlto, ketvirtį „Šiauliai“ baigė trimis tolimais metimais iš eilės ir po jo buvo priekyje – 18:16.

Antrajame kėlinyje žaidimas aikštelėje nepasikeitė: rezultatas buvo lygus net keturis kartus, o ketvirtį vėl sėkmingiau baigę aikštės šeimininkai po pirmosios rungtynių dalies buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 35:31.

Trečiąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo atkarpa 7:1 ir po jos pirmą kartą įgavo dviženklį pranašumą (42:32).

Aikštės šeimininkai apsukų nemažino ir toliau – „Šiauliai“ laimėjo trečiąjį ketvirtį net 23:7 ir prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė triuškinamą pranašumą – 58:38.

Per pirmuosius tris kėlinius „Nevėžis“ buvo atlikęs vos 9 rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu „Šiaulių“ gynėjas Donatas Sabeckis savo komandos draugams asistavo 8 kartus.

Fantastiškai ketvirtąjį kėlinį sužaidę svečiai panaikino triuškinamą deficitą ir likus žaisti pustrečios minutės turėjo vos vieno taško deficitą (67:66).

Rungtynių pabaigoje „Nevėžis“ ėmėsi pražangų taktikos, tačiau sėkmė šypsojosi aikštės šeimininkams, kurie iškovojo antrąją pergalę iš eilės – 78:74.

„Šiauliai“: Lukas Aukštikalnis 18, Tomas Lekūnas ir Donatas Sabeckis po 11, Rytis Pipiras ir Martynas Echodas po 10 taškų.

„Nevėžis“: Ivanas Smiljaničius 25, Ignas Vaitkus ir Paulius Petrilevičius po 10, Karolis Petrukonis, Jermainas Love'as ir Daiquanas Walkeris po 8 taškus.