Dvi geriausiai Europos taurės turnyre besiginančios komandos be didesnės žvalgybos kibo viena kitai į atlapus.

Nedidelį pranašumą – daugiausiai iki 8 taškų – „Basket“ krepšininkams pavyko išlaikyti trumpai. J. Plazos auklėtiniai netrukdavo išlyginti kovą.

Ketvirtame kėlinyje aikštės šeimininkai šovė į priekį 10:4 ir vėl vertė Malagos ekipos žaidėjus sukandus dantis plušėti tiek gynyboje, tiek puolime.

Likus žaisti 3 minutes 5 taškų (62:57) pranašumą turėjusi Valensijos komanda pergalės ir rankų neišleido ir triumfavo 68:62.

Lemiamais momentais nesudrebėjo „Basket“ snaiperio Bojano Dubljevičiaus ranka. Per paskutines dvi minutes abu jo mesti tritaškiai (iš viso 2 iš 3) buvo taiklūs ir nubraukė visas varžovų pastangas atkurti intrigą.

Dar viena proga švęsti – 14 taškų pelnęs juodkalnietis tapo visų laikų rezultatyviausiu Europos taurės turnyro krepšininku. Iš viso jo sąskaitoje 1190 taškų.

Antroje rezultatyviausių turnyro žaidėjų vietoje – B. Dubljevičiaus komandos draugas, „Basket“ kapitonas Rafa Martinezas (1189), o trečioje liko lyderio poziciją praradęs buvęs žalgirietis Marko Popovičius (1188).

Įdomu, kad abi komandos per visas rungtynes metė vos 9 baudos metimus. „Basket“ žaidėjai pataikė 5 iš 7, o „Unicaja“ – 1 iš 2.

Basket“: Bojanas Dubljevičius – 14 (8 atk.k.), Joanas Sastre – 13, Willas Thomas – 8.

Unicaja“: Jeffas Brooksas – 11, Alenas Omičius (12 atk.k.) ir Kyle'as Foggas – po 8, Danielis Diezas – 7.

Europos taurės čempionai pirmą kartą nuo 1963 metų paaiškės žaidžiant tokiu finalo formatu – serijoje iki dviejų pergalių. Šį sezoną komandų tarpusavio dvikovose kol kas visus penkis kartus laimėjo „Basket“.

Antroji finalo serijos dvikova vyks kovo 31-ą dieną Malagoje. Jeigu kovoje dėl čempionų titulo prireiks lemiamų, trečiųjų rungtynių, jos vėl vyks Valensijoje balandžio 5-ąją.

Nugalėtojui atitenka tiesioginis bilietas į Eurolygos turnyrą.