Alytaus „Dzūkija“ svečius iš Kauno pasitiko veržliu, energingu ir rezultatyviu žaidimu. Įpusėjus pirmam ketvirčiui, aikštės šeimininkai pirmavo net 15:3.

Vangiai mačą pradėjusiems žalgiriečiams gana sunkiai sekėsi rinkti taškus ir po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės.

Po Karolio Guščiko dvitaškio komandas skyrė jau 14 taškų – 19:5.

Kiek situaciją pataisė keturi iš eilės pelyti Luko Lekavičiaus taškai. Po pirmojo ketvirčio švieslentė fiksavo 9 taškų „Dzūkijos“ persvarą – 21:12.

Tačiau antrame kėlinyje čempionų titulą ginantys kauniečiai ėmė sparčiai mažinti skirtumą.

Šeimininkus klampino klaidos – vien per pirmąsias 12 minučių „Dzūkijos“ krepšininkai padarė net 8 klaidas.

Renaldo Seibučio ir Luko Lekavičiaus pastangomis „Žalgirio“ skirtumas sumažėjo iki 7 taškų.

Iki pertraukos likus pusantros minutės Brocko Motumo baudos metimai išvedė „Žalgirį“ į priekį – 31:29.

Vos per pusę minutės pataikyti du Leo Westermanno tritaškiai leido žalgiriečiams pirmauti 37:29. Tuo tarpu šeimininkų puolimas išsikvėpė ir strigo svečių gynyboje.

Po dviejų kėlinių švieslentė jau fiksavo dviženklį žalgiriečių pranašumą – 41:31.

Pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai pelnė daugiau nei pusę visų komandos taškų – 24 iš 41. Palyginimui – „Dzūkijos“ atsarginiai žaidėjo surinko vos 6 taškus.

Per pirmąsias dvidešimt minučių „Žalgirio“ krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (18 atk. kam. prieš 14 atk. kam.), perėmė daugiau kamuolių (6 per. kam. prieš 4 per. kam.), pelnė daugiau taškų po klaidų (11 tšk. prieš 8 tšk.), surinko daugiau taškų greitomis atakomis (6 tšk. prieš 4 tšk.) bei įmetė daugiau taškų antru bandymu (8 tšk. prieš 5 tšk.).

Antrąją rungtynių dalį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 11:1 ir po didžiosios pertraukos prabėgus 4 minutėms pirmavo 52:32.

Trečiojo ketvirčio antroje pusėje gyvybės ženklus ėmęs rodyti „Dzūkijos“ puolimas leido šiek tiek sumažinti skirtumą. Po trijų kėlinių ekipas skyrė 16 taškų – 45:61.

Ketvirtą kėlinį pradėjo K. Guščiko dvitaškis, o jaunasis „Žalgirio“ aukštaūgis Isaiah Hartensteinas atsakė tritaškiu.

Galbūt žalgiriečiai galvojo, kad viskas jau padaryta? Jamesas Gavinas pataikė dvitaškį su pražanga (49:64) ir apsidrausdamas nuo didesnių nemalonumų Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos dvitaškį pridėjo I. Hartensteinas, sekė Artūro Milaknio ir B. Motumo tritaškiai – ir vėl „Žalgiris“ pirmavo solidžia persvara (72:50).

Paskutinėmis rungtynių minutėmis vadeles kiek atleidę svečiai leido „Dzūkijai“ sumažinti skirtumą.

Paskutinės „Žalgirio“ atakos metu Robertas Javtokas suspėjo pataikyti tritaškį ir kauniečiai iškovojo 25-ąją pergalę 79:64 (9:21, 32:10, 20:14, 18:19).

„Dzūkija“: K. Guščikas (8 atk. kam.) 15, P. Morkeliūnas 12, J. Kazakauskas (6 atk. kam.) ir J. Gavinas po 9, G. Navickas 8, A. Kaširovas 7, P. Danisevičius 4 taškai.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 13 (5/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), K. Pangosas 12, R. Javtokas 9, P. Jankūnas (9 atk. kam.) ir B. Motumas po 8, L. Westermannas, A. Milaknis ir R. Seibutis po 6, I. Hartensteinas 5, P. Valinskas ir E. Ulanovas po 2 taškus.

***

Komandos tarpusavyje šiame sezone žaidė jau ketvirtą kartą – iki šiol visas tris pergales nuskynė žalgiriečiai: 79:64, 94:61 ir 96:68.

„Žalgiris“ turnyro lentelėje su 25 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais užima lyderio poziciją, o „Dzūkijos“ sąskaitoje – 7 pergalės ir 21 nesėkmė bei aštuntoji vieta.

Jeigu ir pasibaigus ketvirtajam LKL čempionato turui abu klubai rikiuosis šiose pozicijoje, jų akistatą išvysime ir ketvirtfinalio serijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)