Po 20 min. kovos „Šiauliai“ dar pirmavo 36:37, o po trijų ketvirčių komandas skyrė vos 6 taškai (58:52).

Nugalėtojams Jamesas Baronas pelnė 15, Tayloras Brownas – 13, Margiris Normantas ir Clevinas Hannah po 10 taškų.

Rezultatas:

„Lietuvos rytas“ (20/8) – „Šiauliai“ (3/25) – 87:63 (18:14, 18:23, 22:15, 29:11).

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 15, Tayloras Brownas 13, Clevinas Hannah ir Margiris Normantas po 10, Artūras Gudaitis ir Corey Fisheris po 7, Drew Gordonas 6, Artūras Jomantas, Rokas Giedraitis, Julius Jucikas ir Adamas Lapeta po 4, Laimonas Kisielius 3 taškai.

„Šiauliai“: Tomas Lekūnas 20, Paulas Hillas 13, Martynas Echodas 9, Donatas Sabeckis ir Arvydas Čepulis po 6, Vladislavas Koreniukas 4, Lukas Aukštikalnis 3, Žydrūnas Kelys 2 taškai.

Pradžia. Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Lietuvos ryto“ komanda, kuri sužaidus 3 minutes pirmavo sausu rezultatu (5:0). Įpūsėjus kėliniui vilniečiai išlaikė savo pranašumą (10:6), o po pirmų 10-ies žaidimo minučių sostinės ekipos persvara buvo tik 4 taškai – 18:14.

Atsitiesė. Antro kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ turėjo 9 taškų pranašumą (26:17), tačiau „Šiauliai“ nenuleido rankų ir likus žaisti 5 minutes iki ilgosios pertraukos sugebėjo išsiveržti į priekį (29:28). Po dviejų kėlinių šiauliečiai pirmavo minimaliu skirtumu – 36:37.

Dviženkliai. Po pirmų 20 žaidimo minučių abi komandos turėjo po vieną žaidėją, kuriam pavyko įmesti dviženklį taškų skaičių. „Lietuvos ryto“ gretose tai padarė Tayloras Brownas (10 tšk.), o „Šiaulių“ ekipoje Tomas Lekūnas (11 tšk.).

Svarstyklės. Trečiame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi nuolat, o skirtumas tarp ekipų buvo ne didesnis nei 2 taškai. Likus kiek daugiau nei 1 minutei iki ketvirčio pabaigos pirmą kartą šiame kėlinyje vienos komandos pranašumas buvo didesnis nei 2 taškai (55:52), o po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 6 taškais – 58:52.

Atomazga. Ketvirtą kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 5:0 ir pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą (63:52). Įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas“ toliau pirmavo dviženkle persvara (71:61), o netrukus dar pasididino savo pranašumą (77:61). Per likusį laiką „Šiauliai“ pasivyti nesugebėjo ir „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę – 87:63.

„Lietuvos rytas“ (20 pergalių ir 8 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima antrą vietą, o „Šiauliai“ (3/25) lieka paskutiniai - dešimti.

„Pieno žvaigždės“ išsivežė pergalę iš Kėdainių

12-ą pergalę iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Įtemptose rungtynėse Ramūno Cvirkos auklėtiniai išvykoje 90:94 (24:21, 26:27, 17:26, 23:20) įveikė Kėdainių „Nevežį“, kuriems tai buvo jau 22-a nesėkmė.

„Nevėžis“ – „Pieno žvaigždės“ – 90:94 (24:21, 26:27, 17:26, 23:20).

„Nevėžis“: Karolis Petrukonis 19, Paulius Petrilevičius 16, Toni Prostranas (15 rez. perdav.) 14, Ivanas Smiljaničius (9 atk. kam.) ir Ignas Vaitkus po 12, Vaidotas Volkus 11, Antanas Bertašius, Johny Walkeris ir Jermaine'as Love'as po 2 taškus.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius (6 rez. perdav.) 18, Egidijus Dimša 16, Evaldas Žabas 13, Nikita Balašovas 11, Derrickas Low ir Steponas Babrauskas po 10, Justas Tamulis 5, Karolis Babkauskas ir Andrejus Agafonovas po 4, Ignas Fiodorovas 3 taškai.

Startas. Kiek sėkmingiau rungtynes pradėję „Nevėžio“ krepšininkai įpusėjus ketvirčiui turėjo septynių taškų pranašumą (14:7). Atsitiesę pasvaliečiai likus pusei minutei priartėjo iki minimalios ribos (22:21), tačiau kėlinį taikliais baudų metimais užbaigę aikštelės šeimininkai po pirmų dešimties minučių pirmavo trimis taškais – 24:21.

Kova. Sužaidus keletą minučių antrame ketvirtyje kėdainiečiai padidino persvarą iki dviženklės (34:24). Visgi, tada jau sekė „Pieno žvaigždžių“ spurtas 4:14 ir svečių deficitas dar kartą sumažėjo iki minimalios ribos (39:38), o netrukus Steponas Babrauskas tritaškiu metimu, po ilgos pertraukos, išvedė pasvaliečius į priekį (42:44). Po dviejų kėlinių priekyje vis dėlto buvo „Nevėžis“ – 50:48.

Petrukonis. Vidutiniškai po 10,8 taško renkantis „Nevėžio“ aukštaūgis Karolis Petrukonis jau po dviejų kėlinių buvo pelnęs 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 4/4 baudų metimai) ir atkovojęs 3 kamuolius.

Atsarginiai. Pirmoje rungtynių dalyje itin svarbų indėlį įdėjo ir „Pieno žvaigždžių“ atsarginiai krepšininkai, kurie pelnė 20 taškų, iš visų komandos 48 taškų.

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmas 20 minučių kamuoliu kiek geriau dalinosi aikštelės šeimininkai, nes „Nevėžis“ atliko 16 rezultatyvių perdavimų prieš 12 pasvaliečių.

Intriga. Po ilgosios pertraukos sėkmingiau žaidęs „Nevėžis“ susikrovė šešių taškų pranašumą (56:50), tačiau ilgainiui po Evaldo Žabo dvitaškio pasvaliečiai vėl persvėrė rezultatą (65:67). Per paskutines dvi trečio kėlinio minutes spurtą 2:7 surengę „Pieno žvaigždės“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo septynių taškų persvarą – 67:74.

Finišas. Įpusėjus paskutiniam kėliniui pasvaliečiai padidino pranašumą iki rekordinės žymos (74:84). Visgi, per porą minučių jau „Nevėžis“ pelnė 10 taškų iš eilės ir rezultatas tapo lygus (84:84). Likus paskutinėms 60 sekundžių „Pieno žvaigždės“ pirmavo 5 taškais (88:93). Netrukus pasvaliečiai suklydo puolime, S. Babrauskas užsidirbo nesportinę pražangą ir skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (90:93). Vienoje iš paskutinių „Nevėžio“ atakų Toni Prostranas prametė iš tolimos distancijos (90:93) ir per likusias 5 sekundes jau svečiai išsaugojo pranašumą, taip iškovodami pergalę 4 taškais – 90:94.

„Pieno žvaigždės“ (12/16) turnyro lentelėje užima septintą vietą, o „Nevėžis“ (6/22) yra devintas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)