Mačą žalgiriečiai pradėjo efektinga ataka „žemė-oras“, pasibaigusia galingu Augusto Limos dėjimu, tačiau vėliau prisnūdo ir leido varžovams atitrūkti 8 taškų atstumu (9:17). Visgi po Š. Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės reikalai apsitvarkė (22:19).

Taško persvarą po pirmojo kėlinio turėję „Žalgirio“ krepšininkai netrukus leido šeimininkams surengti spurtą 7:0, kurio dėka jie iki pat pertraukos išsilaikė priekyje – 42:43.

Po poilsio minučių svarstyklės nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, bet ketvirto kėlinio viduryje aukštesnę pavarą įjungęs Kauno klubas susikrovė rekordinę persvarą (74:65). Tiesa, jis ja džiaugėsi neilgai – po šeimininkų spurto 10:0 intriga vėl sugrįžo (74:75).

Likus žaisti 53,5 sek. paskutinėmis atakai skirto laiko akimirkomis Leo Westermannas pataikė iš labai toli, „Žalgiris“ apsigynė, o Paulius Jankūnas sumetė abu baudų metimus. Ir tai buvo lemtinga atkarpa – kauniečiai Kazanėje išsikapstė ir laimėjo 82:80.

„Žalgirio“ komanda ir vėl sulaikyti negalėjo po traumos į aikštę sugrįžusio Keitho Langfordo, kuris pelnė net 27 taškus. Bet ir Kauno ekipa turėjo aiškų lyderį – P. Jankūnas surinko 21 tašką, 7 atšokusius kamuolius ir net 30 naudingumo balų.

Kazanės „Uniks“ (7/19) – Kauno „Žalgiris“ (12/15) – 80:82 (23:24, 20:18, 17:22, 20:18)

„Uniks“: Keithas Langfordas 27 (3/10 dvit., 5/9 trit., 6/6 baud. met.), Artiomas Parachovskis 15, Quino Colomas 14 (10 rez. perd.), Latavious Williamsas 12 taškų.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (30 naud. bal.), Leo Westermannas 12, Lukas Lekavičius (5 rez. perd.), Brockas Motumas ir Antanas Kavaliauskas po 10, Augusto Lima 9 taškai.

Žalgiriečių statistika

Pirmoje tarpusavio akistatoje prieš pat Kalėdas žalgiriečiai iššvaistė dviženklę persvarą ir apmaudžiai pralaimėjo (80:88). Tąkart Lietuvos čempionus taip pat skandino K. Langfordas, įmetęs 26 taškus, surinkęs 36 naudingumo balus ir tapęs naudingiausiu savaitės žaidėju.

12-ą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ turnyro lentelėje ir toliau žengia dešimtas, bet vis dar turi vilčių įšokti į atkrintamųjų traukinį. Kitą savaitę Š. Jasikevičiaus kariaunos laukia net du mūšiai: antradienį namuose – prieš principinį varžovą Stambulo „Anadolou Efes“ klubą, o ketvirtadienį Tel Avive – prieš „Maccabi“ ekipą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (195)