Lietuvos vicečempionams reikėjo laimėti mažiausiai 13 taškų skirtumu, kad prasibrautų į varžybų ketvirtfinalį. Pirmose tarpusavio rungtynėse išvykoje jie pralaimėjo 12 taškų skirtumu – 61:73.

Ketvirtfinalyje Liudvigsburgo klubas jėgas išmėgins su Bandirmos komanda „Banvit“, kuriai atstovauja Gediminas Orelikas.

Trečiadienio dvikovoje rankos drebėjo visiems „Neptūno“ krepšininkams. Tritaškius jie metė vos 17,2 proc. taiklumu (5/29), dvitaškius – 31,6 proc. (12/38), o baudas – 65,5 proc. taiklumu (19/29).

Kiti aikštės šeimininkų statistiniai rodikliai buvo geresni nei varžovų – laimėjo kovą po krepšiais 51:44, mažiau klydo – 11:19, tačiau prastas pataikymo procentas nubraukė viltis prasibrauti į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

„Neptūnas“: Mindaugas Kačinas – 12, Arnas Butkevičius – 9, Jerai Grantas (10 atk.k.) ir Martynas Mažeika – po 8, Arvydas Šikšnius – 5, Mindaugas Girdžiūnas – 4, Vytautas Šarakauskas – 2.

„MHP Riesen“: Tekele Cottonas – 12, Johannesas Thiemannas – 8, Cliffordas Hammondsas – 7, Jackas Cooley, Chadas Toppertas ir Drew Crawfordas – po 6, Rocky Trice'as – 4, Bradas Loesingas – 2, Martinas Breunigas – 1.

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse tiek „Neptūnas“, tiek „MHP Riesen“ krepšininkai nemažai klydo, o didžioji dalis metimų skriejo pro šalį. Sužaidus 7 minutes rezultatas buvo lygus – 7:7.

Pirmąjį kėlinį po Mindaugo Kačino dvitaškio „Neptūnui“ pavyko laimėti 12:9, o gražiausiu pirmojo ketvirčio epizodu neabejotinai tapo Arno Butkevičiaus blokuotas metimas.

Antro kėlinio pradžia palankiau klostėsi D. Adomaičio auklėtiniams – jie truktelėjo į priekį 16:9, tačiau svečiai netruko išlyginti rezultatą – 18:18. Klaipėdiečiams labiausiai koją kišo netaiklūs tolimi metimai – visi 9 tritaškiai skriejo pro šalį.

Pirmąjį tritaškį įpusėjus ketvirčiui aikštės šeimininkams pelnė Arvydas Šikšnius (21:18). Vis dėlto „Neptūnui“ atsiplėšti nuo varžovų vėl nepavyko – klampi vokiečių ekipos gynyba vertė klysti uostamiesčio krepšininkus. Įpusėjus dvikovai Klaipėdos ekipa atsiliko 23:25.

Pirmoje rungtynių dalyje „Neptūno“ ekipa suklydo 8 kartus, o toliašaudė artilerija buvo visiškai nesuderinta – vos 1 taiklus tritaškis iš 13.

Po pertraukos aikštės šeimininkai visiškai prarado rungtynių kontrolę – Liudvigsburgo ekipa pelnė 7 taškus be atsako, iš nevilties D. Adomaitis paėmė minutės pertraukėlę. Kaistant emocijoms arenoje „Neptūno“ antrąjį tritaškį iš 17 pataikė Chrisas Loftonas. Įpusėjus kėliniui uostamiesčio krepšininkai vis dar vijosi varžovus – 29:36.

A. Butkevičius galingu dėjimu į krepšį su pasiūbavimu ant lanko prikėlė savo komandos draugus spurtui. „Neptūnas“ šovė į priekį 8:0 ir sumažino skirtumą iki minimumo 35:36.

✌️ hands for safety for @BC_Neptunas' Arnas Butkevicius! #BasketballCL pic.twitter.com/bU0xMa2bk6— #BasketballCL (@BasketballCL) March 8, 2017

Intriga dėl pergalės šioje dvikovoje atgijo, tačiau aikštės šeimininkams iki būtino 12 taškų pranašumo dar toli. Likus žaisti 10 minučių Lietuvos vicečempionai įgijo trapų pranašumą 40:39.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos žengė taškas į tašką, tačiau svečiai, išnaudodami tuščias varžovų atakas, išsiveržė į priekį 42:48.

„Neptūno“ krepšininkams vėl pavyko nusikratyti stingulio – tokius retus šioje dvikovoje tritaškius pataikė M. Girdžiūnas ir C. Loftonas, o aikštės šeimininkai netrukus pirmavo 53:50.

Visgi per likusias 2 minutes „MHP Riesen“ žaidėjams pavyko išsaugoti savo bilietą į ketvirtfinalį, o klaipėdiečiai tenkinosi paguodos prizu – pergale 58:52.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (90)