Pirma šių dviejų komandų akistata įvyko LKL atidarymo rungtynėse, kuriose žiūrovai išvydo dramą su pratęsimu – Virginijaus Šeškaus auklėtiniai iš uostamiesčio sugebėjo išsivežti pergalę 79:76.

Prienų krepšininkai šiuo metu turnyro lentelėje rikiuojasi ketvirti, o jiems ant kulnų lipantys Dainiaus Adomaičio auklėtiniai – penkti.

„Vytautas“ – „Neptūnas“ – 74:67 (15:10, 18:15, 22:22, 19:20).

„Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 20 (5 atk. kam.), Saulius Kulvietis 17 (10 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Vytenis Čižauskas 13 (8 atk. kam.), Artūras Valeika 10, Tomas Delininkaitis 8, Mindaugas Kupšas 6 taškai. Remigijus Miniotas ir Domantas Šeškus taškų nesurinko.

„Neptūnas“: Laurynas Bieliauskas 13, Mindaugas Girdžiūnas ir Larry Drew po 10, Jerai Grantas ir Jamesas Baronas po 9, Omari Johnsonas 8, Vytautas Šarakauskas 6, Tadas Klimavičius 2 taškai. Mindaugas Kačinas taškų nesurinko. Arvydas Šikšnius, Arūnas Mikalauskas ir Martynas Mažeika nežaidė.

Svarba. Nukovęs „Neptūną“, „Vytautas“ prieš „KIDY Tour–Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyrą užsitikrino ketvirtą poziciją komandų lentelėje. Tai reiškia, jog Virginijaus Šeškaus treniruojama ekipa turnyro ketvirtfinalyje išvengs čempionato lyderių – Kauno „Žalgirio“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“.

Lyderiai. Rungtynių pradžioje „Vytautą“ į priekį tempė komandos kapitonas Artūras Valeika, pirmo kėlinio viduryje savo sąskaitoje turėjęs 6 taškus. Svečių ekipoje įpusėjus ketvirčiui pasižymėjęs buvo tik Omari Johnsonas, taip pat pelnęs 6 taškus.

Klaidos. Rungtynėse sunkiai įsivažiuoti sekėsi abiejų ekipų žaidėjams. Vien per pirmas 10 minučių „Vytauto“ krepšininkai suklydo 5 kartus, „Neptūno“ žaidėjų sąskaitoje dar daugiau – 6 prarasti kamuoliai.

L. Beliauskas. Antro ketvirčio pradžioje „Vytautas“ įgijo didžiausia iki tol pranašumą (19:12), tačiau tada 6 taškus be atsako pelnė jaunasis „Neptūno“ talentas Laurynas Beliauskas ir šeimininkų pranašumas ištirpo iki minimumo (19:18).

Atotrūkis. Įpusėjus antram ketvirčiui „Vytautas“ turėjo vos 2 taškų pranašumą, bet tada savo žodį tarė Vytenis Lipkevičius, pelnęs 7 taškus iš eilės, o kamuolį ore pagavęs A. Valeika dėjimu šeimininkams suteikė dviženklį pranašumą (31:20).

J. Baronas. Tragiškai pirma mačo pusė klostėsi svečių ekipos snaiperiui Jimmy Baronui. Amerikietis rungtyniavo ilgiausiai komandoje, tačiau pasižymėjo vos 3 taškais ir labai prastu pataikymu: prametė abu dvitaškius ir visus 5 mestus tritaškius. Legionierių gelbėjo 3 iš 4 pataikyti baudų metimai.

Taiklumas. Prastu pataikymo procentu prieš ilgąją pertrauką pasižymėjo abu klubai: Neptūnas dvitaškius metė vos 30 proc., tritaškius 22 proc., o baudų metimus 63 proc. tikslumu, tuo tarpu „Vytauto“ krepšininkai iš toli atakavo dar netaikliau – 18 proc., realizavo pusę mestų baudų metimų. Tiesa, šeimininkus gelbėjo geras dvitaškiu pataikymas – 68 proc.

Tritaškiai. Trečio kėlinio pradžioje vien tolimais metimais taškus rinkę šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (45:32), tačiau tada „ledus pralaužė“ J. Baronas, pasižymėjęs dviem tritaškiais iš eilės, ir neleido „Vytautui“ pabėgti.

Intriga. Ketvirto kėlinio pradžioje šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą, tačiau kantriai atsilikimą mažinę uostamiesčio krepšininkai po L. Beliausko taškų buvo atsilikę vos 3 taškais ir sugrąžino intrigą (64:61). Visgi svečiams labiau priartėti nepavyko, o rungtynes sėkmingiau užbaigę „Vytauto“ krepšininkai šventė pergalę.

„Juventus“ šventė pergalę Pasvalyje

Kitose LKL rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ savo aikštėje susitiko su Utenos „Juventus“ ir nusileido svečiams po atkaklios kovos ir pratęsimo 91:95 (23:22, 21:14, 19:14, 14:27, 14:18). Pasvaliečiai pirmavo tris kėlinius, bet labai prastai sužaidė paskutinį ketvirtį (14:27). Pratęsime sėkmingiau jau žaidė uteniškiai.

„Pieno žvaigždės“ – „Juventus“ – 91:95 (23:22, 21:14, 19:14, 14:27, 14:18), - po pratęsimo.

„Pieno žvaigždės“: Derrickas Low 21 (9 rez. perdav.), Nikita Balašovas 18, Andrejus Agafonovas 13 (6 atk. kam.), Evaldas Žabas 12, Steponas Babrauskas 9, Osvaldas Olisevičius 6 (7 atk. kam.), Karolis Babkauskas 5, Egidijus Dimša 4 (4 rez. perdav.). Justas Tamulis taškų nesurinko (29:13). Vilmantas Dilys ir Paulius Petrikonis nežaidė.

„Juventus“: Jamaras Diggsas 22 (10), Vytautas Šulskis 20, Gytis Sirutavičius ir Vaidas Čepukaitis 14 (7 atk. kam.) po 14, Ovidijus Galdikas 12, Aaronas Bestas ir Valdas Vasylius po 6 taškus. Dainius Šalenga taškų nesurinko (20:31, 0/2 tritaškiai, 2 atk. kam., 3 rez . perdav., 1 blk.), o Spenceris Parkeris nežaidė.

Startas. Mačą sėkmingiau pradėjusi „Juventus“ ekipa dar prieš įpusėjant ketvirčiui turėjo rekordinį 6 taškų pranašumą (6:12). Visgi aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 8:2 ir išlygino rezultatą (14:14). Po pirmų dešimties minučių minimaliu skirtumu priekyje buvo „Pieno žvaigždės“ (23:22).

N. Balašovas. Pasvaliečių aukštaūgis Nikita Balašovas per pirmą antro ketvirčio dalį pelnė pusę visų komandos taškų – 5 iš 10 ir išprovokavo nesportinę Vaido Čepukaičio pražangą (33:27).

Neprisileido. Atsakę šiokiu tokiu spurtu „Juventus“ sumažino savąjį deficitą iki 2 taškų (33:31), tačiau aikštelės šeimininkai vėl pabėgo į priekį (39:34). Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 8 taškai (44:36).

Perimti kamuoliai. Per pirmas dvidešimt minučių „Pieno žvaigždės“ buvo perėmę dvigubai daugiau kamuolių nei uteniškiai – 6 perimti kamuoliai prieš 3.

Pro šalį. Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos itin prastai atakavo iš trijų taškų zonos – pasvaliečiai 27 proc. taiklumu (3/11), o „Juventus“ vos 20 proc. taiklumu (1/5).

D. Low. „Pieno žvaigždžių“ lyderis Derrickas Low pirmuose dviejuose kėliniuose tempė savo komandą į priekį ir pelnė beveik ketvirtadalį visų ekipos taškų (10 tšk.) ir atliko net 60 proc. visų komandos rezultatyvių perdavimų (6 ir 10).

Dviženklis. Dar prieš įpusėjant tračiam ketvirčiui „Pieno žvaigždės“ susigrąžino jau turėtą dviženklį pranašumą (54:44). Paskutinę sekundę pataikytas D. Low dvitaškis leido pasvaliečiams prieš lemiamą ketvirtį turėti 13 taškų persvarą (63:50).

Spurtas. Sužaidus kiek mažiau nei tris minutes „Pieno žvaigždės“ turėjo susikrovę net 16 taškų persvarą, tačiau tada „Juventus“ krepšininkai atsakė net 12 taškų iš eilės ir ištirpdė deficitą iki 4 taškų (73:69).

Intriga. Likus žaisti pusę minutės po Jamaro Diggso tritaškio metimo „Juventus“ pagaliau išsiveržė į priekį (75:76). Kitoje atakoje Evaldas Žabas išlygino rezultatą (77:77). Savajai atakai „Juventus“ turėjo beveik 6 sekundes, tačiau Steponas Babrauskas efektingu bloku užkirto kelią V. Čepukaičiui, o metimas paskutinę sekundę skriejo pro šalį ir komandos keliavo į pratęsimą (77:77).

Pratęsimas. Sužaidus beveik 4 minutes pratęsime „Juventus“ turėjo 3 taškų persvarą (85:88). Po S. Babrausko baudų metimų skirtumas sumažėjo iki minimalios žymos (87:88). Likus 30 sekundžių uteniškiai pirmavo 3 taškais (87:90). Visgi, „Pieno žvaigždės“ stebuklo nesukūrė ir patyrė pralaimėjimą (91:95).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)