Svečių problemos prasidėjo nuo pirmųjų mačo akimirkų. Penkias minutes taškų nesugebėję pelnyti vilniečiai leido „Neptūnui“ iš karto pabėgti į priekį (12:0).

Po dviejų kėlinių situacija „Lietuvos rytui“ nieko gero nežadėjo – „Neptūnas“ pirmavo 41:22.

Nors iš karto po pertraukos šeimininkų pranašumas išaugo iki 23 taškų (47:24), trečiajame kėlinyje vilniečiai ėmė didinti apsukas ir įpusėjus ketvirčiui sumažino atsilikimą iki 12 taškų (49:37), o baigiantis kėliniui Davidas Loganas tritaškiu apkarpė deficitą iki 5 taškų (54:49).

Sužaidus 34 min. po D. Logano metimo svečiai ėmė alsuoti varžovams į nugarą (66:63), o netrukus Artūras Gudaitis iš klaipėdiečių pranašumo paliko vos 1 tašką (68:67).

Koja kojon komandos žengė iki pat finalinės sirenos, tačiau persverti rezultato „Lietuvos rytui“ taip ir nepavyko.

Likus 16 sek. abi baudas prametė „Neptūno“ aukštaūgis Jerai Grantas (79:78), o svečiai turėjo galimybę rengti lemiamą ataką, tačiau ji buvo visiškai chaotiška. Corey Fisherio metimas iš trijų taškų zonos paskutinę sekundę buvo itin netaiklus.

Pažymėtina, kad lemiamą metimą atlikti nusprendęs vilniečių žaidėjas iki tol nebuvo pelnęs nė taško ir pro šalį prametęs po du dvitaškius ir tritaškius bei abi baudas.

„Neptūnas“: Jimmy Baronas 24 (6/12 trit.), Martynas Mažeika 14, Larry Drew 10, Vytautas Šarakauskas 10, Jerai Grantas 9, Mindaugas Kačinas 8, Arvydas Šikšnius ir Mindaugas Girdžiūnas po 2.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 18, Davidas Loganas 17, Deividas Gailius 13, Adamas Lapeta 10, Artūras Gudaitis 9, Rashaunas Broadusas 7, Rokas Giedraitis – 4 taškai.

Pastaruoju metu „Lietuvos rytas“ yra įsmukęs į gilią duobę. Sostinės komanda čempionatą pradėjo penkiomis pergalėmis iš eilės, tačiau vėliau nusileido „Žalgiriui“, nelengvai palaužė „Šiaulius“, turėjo pripažinti Utenos „Juventus“ pranašumą ir abejas rungtynes pralaimėjo Europos taurės turnyre.