Galingai pirmą mačo pusę sužaidę maskviečiai jau po dviejų kėlinių pirmavo net 20 taškų skirtumu – 50:30, o vėliau ir 53:32.

Visgi pertraukos turkai kibo varžovams į gerkles, spaudė juos po visą aikštę ir sugrąžino intrigą: lemiamame ketvirtyje komandas beskyrė 1 taškais – 78:79 (likus 2 min.), o paskutinę minutę po Bobby Dixono tritaškio rezultatas tapo lygus – 81:81.

Paskui jau gelbėjosi rusai, kuriems pratęsimą likus 1,9 sek. sudėtingu dvitaškiu išplėšė 33-ejų metų Viktoras Chriapa – 83:83.

Pratęsimo metu CSKA sugebėjo atitrūkti 7 taškais (97:90) ir pergalingai užbaigti susitikimą.

Finale nei įtampos, nei aistrų netrūko. Trečio kėlinio viduryje už aikštės ribų net įvyko trumpas susistumdymas tarp abiejų komandų atstovų. Jame aktyviai dalyvavo VTB lygos prezidentas Sergejus Kuščenka ir „Fenerbahče“ atstovai.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas prancūzas Nando De Colo.

CSKA: Nando De Colo 22, Milošas Teodosičius 19, Kyle'as Hinesas 15, Cory Higginsas 12, Andrejus Voroncevičius 11, Viktoras Chriapa 10 taškų.

„Fenerbahče“: Bobby Dixonas 17 , Luigi Datome, Ekpe'as Udohas (11 atk. kam.) ir Pero Antičius po 16, Kostas Sloukas 10, Janas Vesely 7 taškai (1/10 bauda).

Nuo 1958-ųjų rengiamą Eurolygos turnyrą Maskvos CSKA laimėjo jau septintą kartą. Tiesa, Naujųjų laikų eroje (nuo 2000 m.) šį prestižinį trofėjų galingiausia Rusijos komanda iškovojo tris sykius: prieš tai – 2006 ir 2008 m.

Verta pažymėti, kad šis finalo ketvertas CSKA klubui – jau penktas eilės. Tačiau 2012 metais rusai apmaudžiai liko antri, o pastaruosius trejus metus iki 2016-ųjų neperžengė pusfinalio barjero.

Trečią vietą ir bronzos medalius iškovojo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai, kurie mažajame finale 85:75 (20:16, 20:26, 21:11, 24:22) įveikė Vitorijos „Laboral Kutxą“.

Primename, kad pusfinalyje „Lokomotiv-Kuban“ 81:88 nusileido Maskvos CSKA, o „Laboral Kutxa“ 77:88 pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ kolektyvui.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (504)