Š. Jasikevičius triumfuoja. Jei debiutinėse Šaro rungtynėse prie „Žalgirio“ vairo Eurolygoje kauniečiai tik po atkaklios kovos nusileido Madrido „Real“, šį sykį Lietuvos krepšinio legenda aikštę paliko aukštai pakelta galva.

Po pirmojo kėlinio „Olympiakos“ savo sąskaitoje turėjo 18 taškų, tačiau vėliau graikai pakliuvo į geležinės žalgiriečių gynybos gniaužtus ir ėmė krapštyti praktiškai vos po tašką per minutę. Svečiams šaudant pro šalį, patys žalgiriečiai stabiliai pildė savo taškų sąskaitą ir, sužaidus 37 min., po R. Seibučio tritaškio, pasiekė rekordinę – 20 taškų persvarą (67:47).

Su pralaimėjimu svečiai susitaikė iš anksto. Treneris Giannis Sfairopulos ketvirtajame kėlinyje ant atsarginių suolo pasodino neginčytiną savo komandos lyderį Vassilį Spanoulį, taip į aikštelę tarsi išmesdamas baltą rankšluostį ir dar labiau padidindamas emocijas kunkuliuojančioje „Žalgirio“ arenoje.

Apskritai mačo lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kurio metu svečių puolimas visiškai užstrigo, o žalgiriečiai varžovus ėmė laužti metimais iš po krepšio – varžovams neįmenama mįsle tapo tiek Pauliaus Jankūno žaidimas, tiek tautiečius skriaudęs graikas Ianas Vogioukas. Po 20 min. kauniečiai jau buvo priekyje 33:27, o per trečiąjį kėlinį savo pranašumą padidino iki 8 taškų – 53:45. Ketvirtajame kėlinyje svečiai kapituliavo.

Šis mačas tapo simboliniu įžaidėjo M. Kalniečio atsisveikinimu su „Žalgiriu“, o komandos draugai jam įteikė puikią dovaną. 29-erių metų gynėjas palieka Kauno klubą ir karjerą tęs Italijoje – M. Kalnietis sudarė 1,5 metų trukmės sutartį su Milano „Emporio Armani“ klubu.

M. Kalnietis rungtynes su graikais pradėjo tarp atsarginių, tačiau vėliau žengė ant parketo ir iš viso sužaidė 25 min., per kurias pelnė 2 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18, Ianas Vougioukas 13, Renaldas Seibutis 11, Edgaras Ulanovas 11 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 7.

„Olympiakos“: Dariusas Johnsonas-Odomas 11, Othello Hunteris 8, Georgios Printezis 7, Danielis Hackettas 7.