16:0. Tokia „Naftos-Uni-Akvaservis“ atkarpa prasidėjo NKL finalo ketverto rungtynės. Rungtynių pradžioje „prisižaidę“ molėtiškiai kelis kartus prie pajūrio krepšininkų priartėjo, bet į visus juos Ryčio Vaišvilo auklėtiniai atsakė taškų lavina ir mačo pradžioje įgytą persvarą išlaikė iki ilgosios pertraukos – 47:30.

Į žaidimą Molėtai grįžo trečiajame kėlinyje, kurį puikiai sužaidė iš tolimų distancijų pataikęs Žygimantas Šeštokas. Po trijų ketvirčių švieslentė rodė vos 6 taškų klaipėdiečių pranašumą. Lemiamame ketvirtyje „Ežerūnas-Karys“ priartėjo iki dviejų taškų, o Evaldas Baniulis tritaškiu pabandė rezultatą persverti savo komandos naudai.

Po netikslaus epizodo iniciatyvos ėmėsi klaipėdiečių įžaidėjas Mindaugas Stašys, vienas traukęs komandą ir sukrovęs jai apčiuopiamą pranašumą (83:71). Jį naujieji NKL čempionai išlaikė iki finalinio švilpuko ir laimėjo rungtynes rezultatu 88:71.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: M. Stašys 24, J. Kazakauskas 18 (9 atk. kam.), V. Chodosovskis 16, I. Vaitkus 15.

„Ežerūnas-Karys“: G. Matulis 21, Ž. Šeštokas 16, R. Ambrulaitis 13 (9 atk. kam.), E. Narušis 12.

Donatas Sabeckis

Bronzą iškovojo „Sūduva-Mantinga“

Mažajame finale finalo ketvirto favorite laikyta Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ rezultatu 82:68 įveikė Palangos „Palangą“ ir pasidabino bronza,

Išvakarėse pralaimėjimus patyrusių komandų akistata prasidėjo be žvalgybos. Po pirmojo kėlinio rezultatu 18:16 pirmavo marijampoliečiai, antrajame ketvirtyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai dar labiau nutolo – 46:37. Iki didžiosios pertraukos komandas į priekį tempė aukštaūgiai. „Sūduvos-Mantingos“ gretose 13 taškų surinko Paulius Petrilevičius, „Palangos“ ekipai 12 taškų pelnė Adomas Drungilas.

Po pertraukos A. Drungilas nustojo rinkti taškus, o P. Petrilevičius toliau dominavo po abiejais krepšiais. Suvalkiečių komandoje prie aukštaūgio sėkmingai prisijungė du tritaškius pataikęs Matas Sapiega, užtikrintai sužaidė Aurimas Kieža ir ketvirto ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinio (73:54).

Lemiamo ketvirčio pabaigoje palangiškiai skirtumą aptirpdė perpus (77:67)., bet dar vienas M. Sapiegos tritaškis sužlugdė bet kokias pajūrio viltis paakovoti dėl pergalės. Rungtynes rezultatu 82:68 laimėjo ir NKL bronzos medalius iškovojo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

„Sūduva-Mantinga“: P. Petrilevičius 23 (17 atk. kam.), M. Sapiega 13, A. Kieža 12, M. Shustau 9.

„Palanga“: D. Anužis 19 (8 atk. kam.), A. Drungilas 16 (9 atk. kam.), T. Garrison ir E. Kubilius po 8.

Tadas Rinkūnas

„Snaiperio“ konkursą laimėjo T. Rinkūnas, „Oro karalius“ – Š. Beniušis

Prieš NKL finalo rungtynes paaiškėjo taikliausias ir geriausiai į krepšį dedantis krepšininkas.

UAB „Mantingos“ pristatomame snaiperio konkurse geriausiai pasirodė Vilniaus „Perlo-MRU“ gynėjas Tadas Rinkūnas. Jis finale įmetė 19 taškų ir įveikė antroje vietoje likusį Simoną Lekį iš „Trakų“.

„Oro karaliaus“ konkurse penkis varžovus įveikė Šakių „Zanavyko“ centras Šarūnas Beniušis. Jis finale užtikrinta persvara nukovė Žilviną Petraitį iš Joniškio „Delikateso“.

Šarūnas Beniušis

„Slalomo“ konkursą laimėjo M. Ragauskas

Pasibaigus rungtynėms dėl NKL bronzos įvyko „Slalomo“ konkursas. Jame dalyvavo vienuolika krepšininkų.

Geriausiai įgūdžiu konkurso pirmajame etape pasirodė Matas Ragauskas (22 sek.) iš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Paulius Danisevičius (26 sek.) iš Kauno „JAZZ-Diremtos“.

Finale šių krepšininkų dvikovą laimėjo marijampolietis M. Ragauskas (31 sek.), savo varžovą įveikęs minimalia persvara (32 sek.).