Pirmoje rungtynių pusėje Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ du kartus įgijo dviženklį pranašumą, tačiau abu kartus „Ežerūno-Kario“ vyrams pavyko atsigriebti. Po dviejų ketvirčių NKL finalo ketverto favoritais laikyti marijampoliečiai pirmavo rezultatu 40:36.

Linksmųjų kalnelių principu rungtynės tęsėsi trečiajame ketvirtyje. Jo pabaigoje „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 69:57. Lemiamame ketvirtyje molėtiškių spurtą iniciavo du tritaškius pataikęs Evaldas Baniulis. Įpusėjus kėliniui dar vienu tolimu metimu rezultatą „Ežerūno-Kario“ naudai persvėrė Eimantas Narušis (69:70).

Likusias penkias minutes pirmaujanti komanda keitėsi kas ataką. Į Pauliaus Kleizos tritaškį tuo pačiu atsakė Žygimantas Šeštokas (78:79). Į dvi netikslias marijampoliečių atakas Tomas Galeckas atsakė keturiais taškais ir likus žaisti 12 sekundžių komandas skyrė jau penki taškai – 78:83.

Tačiau tai nebuvo viskas – Paulius Kleiza smeigė tritaškį su varžovo pražangą ir stojo mesti baudos. Marijampolietis tyčia prametė baudą, kamuolį atkovojo Paulius Abramavičius, tačiau į krepšį metė nežiūrėdamas, nepataikė ir palaidojo savo komandos viltis išplėšti pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:83.

„Sūduva-Mantinga“: Tomas Galeckas 20 (7 rez. perd., 7 atk. kam.), Gintautas Matulis 18, Evaldas Baniulis ir Žygimantas Šeštokas po 11.

„Ežerūnas-Karys“: Paulius Kleiza 24 (6/11 trit.), Marius Valukonis 13, Aivaras Kvedaravičius 10 (5 rez. perd.).

Kitame pusfinalyje vyko bekompromisė kova tarp dviejų pajūrio komandų. Sužaidus 37 minutes švieslentė rodė lygų rezultatą, tačiau lemiamą atkarpą geriau sužaidė Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, įveikė „Palangą“ rezultatu 70:66 ir žengė į finalą.

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse taškus sunkiai rinko abi komandos. Kėlinio viduryje žaidimo ritmą pajutę klaipėdiečiai įklampino „Palangą“ gynybos gniaužtuose, patys pelnė kelis taškus be atsako ir baigiantis ketvirčiui nutolo 10:23.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Penkias pirmąsias minutes taškus rinko tik „Palanga“ ir, laimėjusi atkarpą 11:0 priartėjo per vieną tikslų metimą (21:23). Likusią ketvirčio dalį komandos žaidė lygų krepšinį. Į didžiąją pertrauką komandos žengė pirmaujant klaipėdiečiams – 32:34.

Trečio kėlinio viduryje po Deivido Anužio metimo „Palanga“ persverė rezultatą savo naudai (40:39), dar keturis taškus be atsako pridėjo Deividas Keburys ir palangiškiai nutolo 44:39. Kėlinio pabaigoje „Nafta-Uni-Akvaservis“ surengė spurtą ir po Mindaugo Stašio tritaškio atstatė turėtą pranašumą – 46:48.

Lygus mačas tęsėsi ir paskutiniame kėlinyje. Rezultatui esant 50:50 nesportine pražanga buvo nubaustas „Palangos“ centras Adomas Drungilas, tačiau iš šios situacijos Ryčio Vaišvilos aiklėtiniai išspaudė tik vieną tašką. Banguotai vykusiame ketvirtyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, o žaisti likus 3 minutes švieslentė vėl rodė lygybę (59:59).

Iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei greitoje atakoje Mindaugas Stašys pelnė du taškus ir nutolino klaipėdiečius 61:66. Kitoje aikštės pusėje dviem taškais su pražanga atsakė D. Keburys (64:66). Likusią rungtynių atkarpą komandos griebėsi baudų taktikos. Ši labiau padėjo klaipėdiečiams, kurie šventė pergalę rezultatu 66:70.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: I. Vaitkus 16, D. Norkus 14 (9 atk. kam.), M. Stašys 13, J. Kazakauskas 10 (8 atk. kam.).

„Palanga“: T. Garrison 15 (9 atk. kam.), D. Anužis 14, D. Keburys 12, E. Kubilius 11.

Tauragė išlygino RKL finalo seriją

Regionų krepšinio lygos (RKL) finale skaudžią pirmą nesėkmę namuose patyrę Tauragės krepšinio klubo krepšininkai nepalūžo. Antrose serijos iki 3 pergalių rungtynėse tauragiškiai atsirevanšavo Telšiuose ir išlygino seriją 1:1.

Itin permainingose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 13 kartų. Pačioje trečio ketvirčio pabaigoje Telšių „Telšiai“ turėjo didžiausią 6 taškų persvarą, tačiau tuomet žemaičių puolimas sustojo. Net 5 minutes šeimininkai nesugebėjo pelnyti nė taško, tuo tarpu Tauragės atstovai surengė neįtikėtiną spurtą 23:0. Po tokio nokdauno telšiškiai nebesugebėjo pakilti. Rungtynės baigėsi rezultatu 69:80 (20:18, 14:15, 20:21, 15:26).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Vilius Šumskis (15 tšk.) ir Paulius Žurna (14 tšk.).

„Telšių“ ekipoje dvigubą dublį surinko Mindaugas Norkus (20 tšk., ir 12 atk. Kam.). Mindaugas Tamušauskas įmetė 17 taškų.

Trečios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos balandžio 25 d. Tauragėje, ketvirtos – balandžio 26 d. Telšiuose.

Telšių „Telšių“ treneris Augenijus Vaškys: „Panaši situacija kaip vakar, net rezultatas labai panašus. Vakar momentu mums pasisekė įmesti kelis svarbius metimus ir atitrūkti, šįkart tai pavyko varžovams, o mes nebesugebėjome grįžti į rungtynes. Didžiausia mūsų bėda yra nuovargis, kadangi turime trumpą suolelį, varžovai gali sau leisti didesnę rotaciją. Be to, čia finalas – nebus taip, kad labiau nori ir laimi. Čia svarbi kiekviena detalė“.

Tauragės krepšinio klubo treneris Edvardas Žemgulis: „Šįkart turėjome tikrai daugiau motyvacijos, žinojom, kad nebegalim klupti. Taip pat daugiau rotavom žaidėjus, buvom šviežesni, išsaugoję daugiau jėgų. Matėsi, kad varžovai antroje pusėje atrodė išsekę, tuo pavyko pasinaudoti. Prieš trečias rungtynes vėl atsakingai ruošimės: keisim taktiką, derinius, gynybą“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)