Š. Jasikevičius sužaidė puikiai ir pelnė 23 taškus.

Per beveik 19 minučių (18:45) įžaidėjas iš Lietuvos pataikė 3 dvitaškius iš 4, 3 tritaškius iš 5 ir visas 8 baudas, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, prasižengė 3 kartus ir 2 sykius suklydo bei surinko net +24 naudingumo balus.

Už lietuvį daugiau įmetė tik Joe Inglesas - 25 (5/5 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai). Tačiau kiti katalonų ekipos žaidėjai rezultatyvumu nepasižymėjo, o garsusis Juanas Carlosas Navarro per 8 su puse minutės (8:33) nesurinko nei taško (0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai).

Primename, kad „Real“ ekipoje šį sezoną žaidė M. Pocius, tačiau gynėjas iš Lietuvos jau ilgą laiką negali rungtyniauti dėl traumos.

Beje, „Real“ klubo lyderis Rudy Fernandezas penktose rungtynėse pagaliau pataikė 1 tritaškį metimą iš 8 (serijoje - 1 iš 24-ių.)

„Real“ krepšininkai 76:72 laimėjo pirmas serijos rungtynes namuose bei 84:72 - trečias išvykoje, o Katalonijos komanda 72:71 laimėjo antrą susitikimą išvykoje bei 73:62 - ketvirtą savo aikštėje.

Rungtynės

Susitikimą kur kas geriau pradėjo šeimininkai. Jie pelnė pirmuosius 10 mačo taškų, tad sužaidus vos keturias minutes turėjo dviženklį pranašumą. Visgi, svečiai neketino pasiduoti ir pačioje antro ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą (20:20).

J. Inglesas rezultatyviai baigė dvi atakas iš eilės ir išvedė „Barcelona“ komandą į priekį (31:32), bet tuomet „Real“ ekipa kėlinį baigė atkarpa 10:0 ir į ilgą pertrauką išėjo turėdama solidžią 9 taškų persvarą.

Antroje mačo pusėje katalonai mėgino atsitiesti, tačiau „Real“ klubas tvirtai kontroliavo situaciją ir išlaikę pranašumą iki pat ketvirto ketvirčio pabaigos bei iškovojo šalies čempionų titulą po šešerių metų pertraukos.

„Real“ - „Barcelona“ - 79:71 (20:18, 21:14, 14:16, 24:23), - serija 3-2.

„Real“: Rudy Fernandezas 15 (5 atk. kam.), Felipe Reyesas 14 (5 atk. kam.), Trammellas Dardenas 13 (7 atk. kam.?), Jaycee Carrollas 9, Nikola Mirotičius 6, Marcusas Anthony Slaughteris ir Sergio Rodriguezas po 4, Mirza Begičius, Sergio Llulas ir Dontaye Draperis po 4 taškus.

„Barcelona“: Joe Inglesas 25 (6 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 23, Ante Tomičius 9 (6 atk. kam.), Bradas Olesonas 4, Erazemas Lorbekas ir Loukas Mavrokefalidis po 3, Todorivičius ir Marcelinho Huertas po 2 taškus. Juanas Carlosas Navarro (8:33 min.) taškų nepelnė.

Nuo 1983-1984 metų sezono vykstančiose pirmenybių finalo serijose jau penkioliktą kartą žaidę „Real“ krepšininkai šalies čempionatą laimėjo jau 31-į sykį, tačiau vos ketvirtą kartą nuo 2000-ų metų (2000, 2005, 2007 ir 2013 m.), o 17-a kartų Ispanijos pirmenybių auksą iškovojusiai „Barcelona“ komandai, kuri šalies čempione XXI amžiuje tapo šešis kartus (2001, 2003, 2004, 2009, 2011, 2012 m.), tai buvo jau 23-ia finalo serija.

2011-2012 metų sezono finalo serijoje „Barcelona“ krepšininkai 3-2 įveikė „Real“ klubą.

Finalo serijose Madrido ir Barselonos komandos susitiko jau vienuoliktą kartą ir šiais metais laimėjęs „karališkasis“ klubas persvėrė mačų rezultatą savo naudai - 6-5.

Ispanijos krepšinio lygos finalų serijose yra pasižymėję ir lietuviai - 1993 ir 1994 metais naudingiausiu finalo serijos žaidėju buvo pripažintas Arvydas Sabonis, o 2003-iais - Š. Jasikevičius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)