Rungtynes kaip jau įprasta „Neptūnas“ pradėjo įspūdingai ir jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui turėjo 14 taškų pranašumą (25:11).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Svečiai trečiąjį kėlinį pradėję spurtu 18:2 perėmė iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį jau buvo priekyje 5 taškų skirtumu (64:59).

Ketvirtąjį kėlinį uostamiesčio krepšininkai pradėjo įspūdingu spurtu 13:0 ir susigrąžino 9 taškų pranašumą (72:64), kurį išsaugojo iki pat finalinės rungtynių sirenos.

Likus žaisti 6 minutes aikštėje pasirodė aštuoniolikmetis „Neptūno“ gynėjas Vytautas Buzas, kuris žiūrovus sužavėjo įspūdingu pasirodymu. Krepšininkas labai svarbiu momentu pataikė dvitaškį su varžovo pražanga ir sumetė visus septynis baudų metimus.

Valmieros klube rungtyniaujantis Andrius Vyšniauskas per 27 minutes pelnė 12 taškų (3/6 dvitaškių, 6/8 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 varžovo metimą, tačiau 6 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Neptūnas“: Michailas Anisimovas 19 (12 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 13, Ronaldas Dorsey ir Brianas Woodsonas po 10, Vytautas Buzas 9, Vitalijus Stanevičius ir Andrius Petkūnas po 8.

„Lačplėša alus“: Sandis Amolinsas 18 taškų, Juris Andžejevskis 15, Andrius Vyšniauskas 12, Martinas Berkis 11.

„Nevėžis“ palaužė „Panevėžį“

Sunkią pergalę iškovojo Kėdainių „Nevėžis“. Kėdainiškiai namie 80:76 (20:14, 29:29, 8:15, 23:18) palaužė „Panevėžio“ ekipą.

Aikštės šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios diktavo savo žaidimo sąlygas, ir jau antrojo kėlinio viduryje po dviejų Andriaus Aleksandrovo taiklių baudos metimų „Nevėžio“ persvara siekė 14 taškų (39:25).

Tačiau svečiai nepalūžo ir jau ketvirtojo kėlinio viduryje tritaškį pataikęs Marius Pociukonis persvėrė rezultatą savo komandos naudai (66:63), visgi rungtynių pabaigą tiksliau sužaidę aikštės šeimininkai iškovojo pergalę.

Po rungtynių „Nevėžio“ strategas Gintaras Leonavičius džiaugėsi, kad jo ekipa iškovojo pergalę prieš darbščią ir solidžią Panevėžio ekipą. „Varžovai žaidė gerai. Smagu, kad mūsų universalus žaidimas davė savo rezultatą – varžovai jam pasipriešinti nepajėgė. Prisipažinsiu, jog buvo sunku, bet svarbiausia, kad pavyko susidoroti su tuo, ką planavome“, – teigė Leonavičius.

Svečių treneris Ramūnas Cvirka po rungtynių nuo bet kokių komentarų atsisakė.

„Nevėžis“: Tomas Rinkevičius 19 taškų, Gytis Sirutavičius 15, Žydrūnas Stankus 12, Juozas Ramanauskas 11 (9 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas 10.

„Panevėžys“: Giedrius Jankauskas 17 taškų, Valdas Trepočka 15, Tomas Gaidamavičiaus 14 (11 atk. kam.), Paulius Staškūnas 11.

„Sakalai“ neatsilaikė prieš „Rock“ puolimą

Ketvirtąją pergalę iš eilės SEB BBL turnyre iškovojo Tartu „Rock“ krepšininkai, namie Vilniaus „Sakalus“ įveikę 95:81 (20:23, 25:12, 22:27, 28:19).

Sėkmingiau rungtynes pradėję vilniečiai antrame ketvirtyje krito į duobę, po kurios jų deficitas siekė 10 taškų (45:35). Visgi trečiąjį ketvirtį „Sakalai“ pradėjo spurtu 9:0 ir savo atsilikimą sumažino iki minimumo.

Algirdo Brazio auklėtiniai į lemiamą spurtą sukilo paskutiniame ketvirtyje ir daugiausia Tarmo Kikerpillo pastangomis 38 žaidimo minutę „Rock“ įgijo saugų 19 taškų pranašumą.

„Rock“: Martinas Muurseppas ir Tarmo Kikerpillas po 21, Gertas Kullamae ir Marekas Doroninas po 14.

„Sakalai“: Aidas Viskontas 19, Vytautas Šarakauskas 14, Nerijus Strazdauskas 10.

„Atletas“ Taline patyrė sutriuškinimą

Antrojo SEB BBL diviziono autsaiderė Kauno „Atleto“ ekipa šeštadienį (01.20) patyrė triuškinamą nesėkmę. Kauniečiai išvykoje nusileido be pralaimėjimų antrame etape žengiantiems Talino „Kalev“ krepšininkams 63:112 (16:30, 20:24, 15:29, 12:29).

Jau pirmame ketvirtyje atkarpą 0:15 pralaimėję kauniečiai praktiškai nulėmė rungtynių baigtį (16:30). Antrojo ketvirčio pradžioje estai savo pranašumą padidino dar 7 taškais ir „Atletui“ kovoti dėl pergalės nebepaliko jokių vilčių.

„Kalev“: Travisas Reedas 32, Catalinas Burlacu 17, Gregoras Arbetas 13, Valmo Kriisa 11, Kristjanas Kanguras 10.

„Atletas“: Darius Lukminas 18, Linas Juknevičius 13, Danilas Soldatovas 11.