„Negaliu pasakyti, ką jis man pasakė“, – spaudos konferencijoje šyptelėjo Šaras.

Savaitės rungtynėse jo auklėtiniai Eurolygos vicečempionams nuo pat pirmųjų akimirkų demonstravo, kad yra pajėgūs varžytis su bet kuriuo elitiniu Senojo žemyno klubu.

Net kai svečiai iš Turkijos bandė truktelėti į priekį (21:26), kauniečiai čia pat atsakė ir savo jėga – Brockas Motumas šovė iš toli, o Paulius Jankūnas pridėjo keturis taiklius baudų metimus (28:26).

Po pertraukos „Žalgirio“ krepšininkai ėmė strigti puolime, bet tuomet darbo ėmėsi sirgaliai. „Žalgiris, Žalgiris!“, – saviškius ragino gerbėjai.

Palaikymą pajutęs Lukas Lekavičius drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir su atakos laiką skelbiančia sirena pelnė tris taškus, metimą atlikęs iš kur kas toliau nei tritaškio linija (34:32).

Bet ir „Fenerbahče“ turėjo savų ginklų – jų gyvenimą Kauno arenoje lengvino tikslūs tolimi metimai, kurių turkai dar net nepasibaigus trečiajam kėliniui buvo pataikę 10 iš 22 (45,5 proc.). Tai leido jiems pirmauti keturiais taškais (46:50).

Nepadėjo net ir Šaro paprašyta minutės pertraukėlė – Turkijos čempionai prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečius jau buvo prirėmę prie sienos – 48:55.

„Jie daro tokius pačius derinius kaip ir mes. Mes tiesiog nesusikalbame, – apie kauniečius netikėtai baudusį Melih Mahmutoglu (12 min., 14 tšk., 4/4 trit.) kalbėjo treneris. – Apie tą patį kalbėjau po rungtynių su „Real“ – du gynėjai privalo susikeisti, aš net neprivalau jų to mokyti. Galbūt per fanus, kurie kartu su mumis žvėrėja, jie negirdi vienas kito.“

„Ant kalno mūrai, joja lietuviai“, – sirgalių skanduočių pakylėti kauniečiai nujojo į šturmą – Kevinas Pangosas smeigė du tritaškius, iš savo vietų pakėlęs visą „Žalgirio“ areną ir iškart privertęs rankomis skėsčiojusį Ž. Obradovičių paprašyti minutės pertraukėlės (54:55).

Netrukus Edgaras Ulanovas jau išvedė šeimininkus į priekį, tačiau turtingieji turkai čia pat tėškė šešis taškus be atsako, netrukus Epke Udoh vėl suposi ant „Žalgirio“ krepšio lanko, Bobby Dixonas dūrė skaudų dūrį iš toli, o Bogdanas Bogdanovičius dar pridėjo ir dvitaškį (58:68).

Žalgiriečiai per likusį laiką dar pasispardė, tačiau atsitiesti jau neberado jėgų.

„Norint įveikti tokias komandas, reikia kovoti taip, kaip šiandien. Vyrai kovėsi, bet ir vėl padarėme per daug mental klaidų. Nuo pat pradžių žaidimas, kokį planavome, nepavyko. Kažkiek laikėmės. Kai varžovai spurtavo, atsitiesėme, bet tada ėmėme klysti ir pasipylė jų lengvi taškai. Tiesiog buvo per daug klaidų ir neįvykdėme žaidimo plano“, – dvi esmines pralaimėjo priežastis įvardijo Š. Jasikevičius.

„Jeigu norėjome didesnės intrigos, turėjome padaryti mažiau klaidų. Mūsų mąstymas nebuvo tokio lygio, kad pateiktume dar vieną siurprizą“, – konstatavo treneris.

Classic @FBBasketbol's turnover ending with @EkpeUdoh dunk 😎#7DAYSMagicMoment #ZALFNB pic.twitter.com/ZcNDRaQ3s0
— EuroLeague (@EuroLeague) March 2, 2017

Vos antrą nesėkmę per paskutinius šešis mačus patyręs „Žalgiris“ (10/14) ir toliau rikiuojasi dešimtas ir tęsia kovą atkrintamosiose, kuriose „Fenerbahče“ (16/8) tikrai bus, nes likus sužaisti šešis turus rikiuojasi ketvirta.

„Iš kitos pusės, tai nereali komanda: labai atletiškai, puikiai ištreniruota ir paruošta. Tai irgi duoda savo. Momentais jie mums tiesiog buvo per aukšti ir per atletiški. Einame toliau“, – kovoje dėl vietos TOP-8 etape rankų akivaizdžiai dar nenuleido Šaras.

Turnyro lentelė
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti taškai, praleisti taškai, taškų santykis)