Stambulo „Fenerbahce“ varžovė Eurolygos pusfinalyje bus Madrido „Real“ ir Stambulo „Daruššafaka“ (serija 1:1) poros nugalėtoja, o Maskvos CSKA lauks Pirėjo „Olympiacos“ arba Stambulo „Anadolu Efes“ komanda (serija 1:1).

Eurolygos 2016-2017 metų sezono finalo ketvertas vyks Stambule, Sinano Erdemo vardo arenoje, gegužės 19-21 dienomis.

Trečiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse antradienį Stambulo„Fenerbahce“ krepšininkai namie 79:61 (18:17, 19:13, 15:12, 27:19) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ ir, laimėję seriją iki trijų pergalių 3:0, pirmieji žengė į turnyro finalo ketvertą.

Željko Obradovičiaus auklėtiniai savo sąlygas aikštėje ėmė diktuoti nuo antrojo kėlinio vidurio, kai pelnė 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 32:26.

Visi „Panathinaikos“ bandymai sumažinti skirtumą buvo nesėkmingi. Baigiantis trečiam kėliniui aikštės šeimininkai padidino savo pranašumą iki 12 taškų – 52:40.

Paskutines 10 minučių Atėnų komanda desperatiškai mėgino atkurti intrigą ir pratęsti savo Eurolygos sezoną, tačiau „Fenerbahce“ tvirtai laikė pergalę savo rankose. Negana to, skirtumas ketvirtame ketvirtyje padidėjo net iki 23 taškų.

Stambulo klubas pelnytai triumfavo. Į finalo ketvertą Ž. Obradovičiaus auklėtiniai žengia antrus metus iš eilės.

Blankiau šiose rungtynėse atrodė turkų klubo lyderis Bogdanas Bogdanovičius. Jis per 32 min. pelnė 10 taškų, atkovojo 8 kamuolius, bet padarė net 7 klaidas.

Per pirmąsias dvejas rungtynes B. Bogdanovičius vidutinišai rinko po 24 taškus, atliko po 5 rezultatyvius perdavimus, dvitaškius metė 69 proc., o tritaškius net 71 proc. taiklumu.

Fenerbahce“: Bobby Dixonas – 13, Jamesas Nunnally – 12, Ekpe Udoh (10 atk.k.), Bogdanas Bogdanovičius, Luigi Datome ir Nikola Kaliničius – po 10, Kostas Sloukas ir Janas Vesely – po 6.

Panathinaikos“: K.C. Riversas – 16, Chrisas Singletonas – 12, Mike'as Jamesas – 8, Jamesas gistas – 7.

„Fenerbahce“ pirmuosius du mačus laimėjo svečiuose – 71:58 ir 80:75.

Kitose antradienio rungtynėse Maskvos CSKA išvykoje po itin atkaklios kovos 90:88 (22:24, 21:20, 29:26, 18:18) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus ir, laimėjusi ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių 3:0, taip pat iškovojo kelialapį į Eurolygos finalo ketvertą Stambule.

Rungtynės visą laiką vyko taškas į tašką ir Eurolygos čempionų titulą ginantiems maskviečiams varžovus pavyko palaužti tik ketvirtame kėlinyje, kai svečiai pelnė 7 taškus be atsako. Dvikovos pabaigoje vos 10 taškų atsargos neiššvaisčiusi CSKA vis dėlto šventė pergalę.

Baskonia“: Tornike Shengelia – 19, Chase'as Budingeris – 15, Adamas Hanga ir Shane'as Larkinas – po 13, Jaka Blažičius – 10.

CSKA: Cory Higginsas – 21, Nando De Colo – 15, Milošas Teodosičius – 13, Aaronas Jacksonas – 10.

CSKA abu kartus „Baskonia“ ekipą namie nugalėjo po labai atkaklios kovos – 98:90, 84:82.

Per pastaruosius 15 metų Maskvos CSKA į finalo ketvertą patenka 14-ą kartą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)