R. Kalinkinas atsiųstame pranešime spaudai pasidalino, kur tam randa įkvėpimo ir kokiam žmogui jis kuria.

- Šiuo metu bendradarbiaujate su technologijų kompanija „Samsung“ ir kuriate originalias tampres, kurios dera prie naujo koralų mėlynumo spalvos telefono „Galaxy S7 edge“. Ar dažnai kurdamas drabužius įkvėpimo pasisemiate iš technologijų?

- Mane nuo vaikystės žavėjo technologijos, visada jomis domėjausi. Nors pagrindinis kūrybos įkvėpimo šaltinis išlieka gamta, neretai atspirties tašku tampa ir žmonių sukurtos progresyvios naujovės. To pavyzdys – minėtos unikalaus dizaino elastingos tamprės, kurias sukurti įkvėpė išskirtinės koralų mėlynumo spalvos telefonas. Jose akcentą suteikia ne tik originali kobalto spalva, bet ir iškilus, reljefinis raštas bei speciali kišenė išmaniajam.

- Kokiam žmogui kūrėte šias tampres?

- Drąsiam ir siekiančiam išsiskirti. Tamprių audinys – it antra oda, o paviršius išsiuvinėtas taip, kad atkartotų žmogaus anatomiją. Pasirinkta spalva, kuri asocijuojasi su kobaltu, reta tiek aksesuarų, tiek technologijų pasaulyje, tačiau dera prie koralų mėlynumo spalvos telefono ir matosi iš tolo. Taigi, tamprės skirtos modernioms, drąsioms technologijų ir mados gerbėjoms bei išskirtinių daiktų mylėtojoms. Tiek mados, tiek technologijų kūrėjai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria suasmenintiems produktams, kurie jų savininkams leistų išsiskirti.

- Kokią įtaką išmaniosios technologijos daro kūrybinį darbą dirbantiems žmonėms?

- Kiekvienam skirtingai. Pavyzdžiui, gerai žinomos olandų dizainerės Iris Van Herpen kūryba – tai apskritai odė technologijoms. O aš kuriu technologijas pasitelkdamas į pagalbą: dėl jų šiais laikais viskas supaprastėjo ir tapo prieinama vienu paspaudimu. Eskizai, koliažai, spalvos bei manipuliacijos, audinių raštai – viskas yra mano telefone. Džiaugiuosi, kad po ranka visada turiu darbui naudingą įrankį, kuriuo patogu naudotis.

- Nesunku pastebėti, kad technologijų gamintojai vis daugiau dėmesio skiria įrenginių dizainui, tad kas ką, jūsų nuomone, veikia labiau: mada technologijas ar technologijos madą?

- Tai du skirtingi dalykai. Technologijos vystosi nepriklausomai nuo mados. Atsiminkite nešiojamus CD grotuvus – man jie buvo klaikūs. Tačiau jų žmonėms reikėjo, tai buvo naujovė. Nors kai kuriais atvejais technologijos tampa madingos, o madai kartais irgi reikia technologijų, kaip, pavyzdžiui, jų reikėjo dizaineriui Alexander McQueen, norint išgauti itin sudėtingus raštus ant drabužių.

- Naujausi duomenys rodo, kad vis daugiau lietuvių yra linkę rinktis ryškesnių spalvų telefonus – mėlynus, auksinius, rožinius ir t.t. Ar panašios tendencijos būdingos ir tautiečių aprangoje? Anksčiau ekspertai mėgdavo sakyti, kad šiuo atžvilgiu esame nuobodūs...

- Sakyčiau, kad kol kas vis dar esame labiau konservatyvūs, dažnai bijome išsiskirti, bet judame į priekį. Tirpsta mūsų „juodieji ledkalniai“, tačiau procesas dar užtruks. Smagu, kad bent jau įrenginius mėgstame ryškesnius, stilingesnius ir išskirtinius.

- Kaip turi atrodyti stilingas išmanusis telefonas? Kiek procentų dėmesio telefonų kūrėjai turėtų sutelkti į jo dizainą?

- Telefonas nuolatos mūsų rankose, nuolatos matomas ir naudojamas, todėl jo funkcionalumas neturėtų nusileisti dizainui. Juk kai pasiūla rinkoje tokia didelė, norintiems išsiskirti, reikia kreipti dėmesį ne tik į įrenginio technines galimybes, bet ir į jo išvaizdą. Žmonės dažnai renkasi tai, kas jiems patinka vizualiai. Sakyčiau, bent 30 proc. dėmesio turėtų būti skiriama dizaino skyriaus darbui, kad tai būtų ne tik telefonas, bet ir aksesuaras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)