Gali būti, kad kuriam laikui su šiuo nežymiu defektu teks susigyventi, nes paprasto ir greito būdo atsikratyti audinio pertekliaus šioje vietoje paprasčiausiai nėra.

Tiesą pasakius, konkretaus kūno ploto apimčių sumažinimas, t. y. riebalų atsikratymas tam tikroje vietoje net nėra įmanomas, rašo womenshealthmag.com.

Priklausomai nuo genetinių veiksnių kiekvieno žmogaus organizmas būna linkęs kaupti papildomą svorį tam tikrose vietose.

Taigi mėgindami padailinti tam tikrą kūno vietą neišvengiamai privalėsite mažinti bendrą riebalų kiekį, reguliariai mankštintis ir papildomai skirti dėmesio jus labiausiai dominančiam kūno plotui.

Štai kelios esminės rekomendacijos tiems, kurie siekia geriausių rezultatų.

Ką valgyti?

Visų pirma iš esmės mėginant sulieknėti svarbu vartoti mažiau kalorijų, nei jų išeikvojama (padės ne tik mankšta). Kiekvienu atveju tikslūs patarimai gali skirtis, tačiau pačios įvairiausios išmaniesiems skirtos programėlės padės tiksliai kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį ir nustatyti bazinę medžiagų apykaitą (kalorijų skaičių, kurį jūsų organizmas sudegina nieko nedarant papildomai, tik kvėpuojant). Tada reikia sugrupuoti suvartojamas kalorijas pagal pobūdį į angliavandenius, baltymus ir riebalus.

Specialistai rekomenduoja apie pusę paros kalorijų normos gauti iš angliavandenių, pavyzdžiui, viso grūdo makaronų, daržovių (bulvių, kruopų, žirnių). Kitą 20-30 proc. kalorijų dalį organizmas turėtų gauti iš produktų, kuriuose gausu baltymų (vištienos, kiaušinių, špinatų ir pupelių). Likusi 20-30 proc. kalorijų porcija tenka riebalams.

Rinkitės sveikus riebalų šaltinius – tiks riešutai, alyvuogių aliejus. Tiesa, patartina per daug neįnikti į avokadus. Nepamirškite, kad vos viename riebalų grame yra net devynios kalorijos, o štai viename grame angliavandenių ir baltymų kalorijų tėra keturios.

Kaip mankštintis?

Geriausia riebalams deginti skirta mankšta – tai jėgos treniruotės, nes didinant raumenų masę spartinama medžiagų apykaita. Kitaip tariant, tokio tipo treniruotės suteikia galimybę padidinti bendrą sudeginamų kalorijų kiekį.

Dėmesį telkite į didžiausias ir stipriausias raumenų grupes, jei norite sudeginti kuo daugiau kalorijų. Patartina kiekvieną stambesnę raumenų grupę mankštinti vis kitą dieną.

Jei jūsų probleminė vieta – viršutinė rankų dalis, dėmesį vertėtų telkti į krūtinę ir nugarą. Krūtinės plotui mankštinti išmėginkite prisitraukimus ir pratimus, kai svoris pritraukiamas prie pečių linijos iš viršaus. Nugarai kuo puikiausiai tiks svorio spaudimas nuo krūtinės gulint, pratimas, kai gulint ant nugaros svoriai iš šonų kreipiami centro link, atsispaudimai ir svorio spaudimas į pečių plotą. Patyrę treneriai rekomenduoja tarp nugaros ir/ar krūtinės raumenų treniruočių daryti vienos ar dviejų dienų pertraukas, kad raumenims pakaktų laiko pailsėti ir atsistatyti.

Dar svarbu nebijoti didesnio svorio. Juk geriausias būdas deginti riebalus ir padidinti pulsą – kelti didesnį svorį vidutinio intensyvumo intervalais. Taigi pasirinkite svorį, kurį tinkamai nustumti nuo kūno galite ne daugiau 8-12 kartų. Jei tiek kartų pratimo pakartoti nepavyksta, pasirinktas svoris per didelis. Jei pabodo skaičiuoti, kiek kartų svorį nustūmėte, laikas imti didesnį.

Dar patartina rinktis didelio intensyvumo širdies raumeniui treniruoti skirtus pratimus vietoje 30 min. trukmės bėgimo ant takelio vienodu greičiu. Nors sumažinti riebalų sankaupas viršutinėje rankų dalyje greitai ir be didesnių pastangų nepavyks, vis dėlto dedami pastangas bendrai kūno formai gerinti pastebėsite teigiamų pokyčių ir šiame plote.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)