Kas vyksta ir kodėl nei viena priemonė nepadėjo numesti nereikalingų kilogramų, aiškinasi dietplan.ru.

Šiuo atveju specialistai nori užduoti vienintelį klausimą: „Mielos damos, o kada jūs paskutinį kartą tikrinote savo hormonus?“ Taip, būtent hormonai kovoje su antsvoriu tuo pat metu yra ir mūsų pagalbininkai, ir priešai.

Turite žinoti, kad sutrikus hormonų pusiausvyrai savarankiškai įveikti nutukimą praktiškai neįmanoma. Todėl prieš imantis svorio korekcijos atlikite hormonų tyrimą!

Jeigu rezultatai neigiami, neeksperimentuokite ir kreipkitės pagalbos į dietologą-endokrinologą. Jeigu su hormonais viskas gerai, skubėti taip pat neverta. Geriau sulaukti ciklo pabaigos ir imtis lieknėjimo plano įgyvendinimo per pirmąją mėnesinių dieną. Ir paaiškinsime, kodėl.

Kas vyksta organizme ciklo metu

Reikalas tas, kad per pirmąją ciklo fazę (laikotarpis iki ovuliacijos) moters organizme „karaliauja“ estrogenais vadinami hormonai. Jie veikia riebalinio audinio augimą ir pasiskirstymą moters organizme pilvo, šlaunų ir sėdmenų zonose. Estrogenai atsakingi už širdies, kaulinio audinio, gimdos ir šlapimo pūslės veiklą.

Estrogenai stimuliuoja seratonino ir endorfinų gamybą, o, kaip žinia, seratonino trūkumas lemia blogą nuotaiką, dirglumą, miego sutrikimus ir polinkį į depresiją. Būtent dėl šios priežasties, jeigu organizme pastebimas estrogenų stygius, moteris dažniau liūdi, mažiau džiaugiasi gyvenimu, rodo mažiau emocijų. Kai estrogenų kiekis normalus, moteris geba pastebėti ryškias gyvenimo spalvas ir jomis džiaugtis.

Per antrąją ciklo fazę, tai yra, laikotarpį nuo ovuliacijos iki mėnesinių, moters organizme vyksta hormoniniai pokyčiai, viršų pradeda imti progesteronas. Šis hormonas suaktyvina lipoproteinlipazės fermentą, dėl ko organizmas išgauna daugiausiai maistinių medžiagų iš maisto, net jeigu to maisto ir visai nedaug. Kitaip tariant, progesteronas skatina papildomą riebalų kaupimą.

Mėnesinių išvakarėse moteris būna labiau įsitempusi. Viskas aplinkui dirgina, skandalai kyla lygioje vietoje, kartais gyvenimas ima atrodyti beprasmiu. Šiuo laikotarpiu organizme užlaikomas vanduo, dėl to padidėja svoris.

Artėjant „kritinėms dienoms“ šis reiškinys stiprėja, o joms prasidėjus iškart sumažėja. Bandyti mesti svorį šiuo metu, žinoma, galima, tačiau tai bus kur kas sunkiau padaryti. Visos pastangos bus ne itin veiksmingos, todėl motyvacija tirps akyse. Beje, būtent šiuo laikotarpiu lengviausia išsižadėti savo pasiryžimo mesti svorį, nes hormoninis persitvarkymas provokuoja nenumaldomą trauką saldumynams, miltiniams patiekalams, rūkytiems produktams, keptam ir raugintam maistui. Gaunasi kaip tame anekdote: „Atsibudau jau sėdėdama prie šaldytuvo, kai šokoladą užkandau barščiais.“

Iš viso to, kas buvo pasakyta, galima padaryti vienareikšmišką išvadą: estrogenai padeda organizmui deginti riebalus, gerina nuotaiką ir mažina apetitą. Progesterono „karaliavimo“ laikotarpiu moters organizme intensyviau kaupiamas riebalinis audinys ir vanduo.

Kad svorio mažėjimo procesas būtų maksimaliai veiksmingas, visada rekomenduojama pradėti mesti svorį iškart po mėnesinių. Tai bus idealus variantas, nes šiuo laikotarpiu didžiausią įtaką turi estrogenas, o štai progesterono poveikis sumažėja. Moteris pasitiki savo jėgomis, ji yra puikios nuotaikos, didėja jos motyvacija ir kas ne mažiau svarbu, organizmas lengviausiai pakelia įvairius pokyčius, įskaitant ir mitybos.

Pati gamta sufleruoja: praėjo ciklas, prasideda naujas, o su juo ir kažkas naujo jūsų gyvenime. Menstruacijų metu organizmas valosi ir atsinaujina. Todėl įsiklausykite į gamtos balsą ir neprieštaraukite jam!

Jeigu nusprendėte pakeisti savo gyvenimą, laikytis dietos ir sportuoti, darykite tai teisingai! Nueikite pas gydytoją, atlikite reikiamus tyrimus (cukraus kiekio kraujyje, „gero“ ir „blogo“ cholesterolio, trigliceridų, ir, žinoma, pasitikrinkite hormonus).

Jeigu viskas tvarkoje, tačiau lieknėjimui ne itin tinkamas metas (t. y. esate antroje ciklo fazėje, kai organizme vyrauja progesteronas), neverta švaistyti svarbių dienų. Galite jas maksimaliai išnaudoti, pavyzdžiui, nusipirkti naudingų produktų, iš šaldytuvo išimti bereikalingas „pagundas“ ir pradėti pratinti organizmą prie kasdienių treniruočių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)