Priežastys įvairios

Iškritus keletui plaukų, vyrai iš karto sunerimsta, tačiau to nereikia išsigąsti. Kasdien nuo galvos odos atsiskiria nuo 50 iki 100 plaukų ir tai – normalu. Kiekvieno plauko gyvenimas – ribotas: kai jis baigiasi, plaukas iškrenta, sukurdamas vietą naujam.

Plauko gyvavimo ciklą sudaro trys etapai: augimo, kuris trunka iki kelerių metų, bei ramybės ir iškritimo ciklai, trunkantys apie 3 mėnesius. Todėl, dėl tokio kiekio iškritusių plaukų, nereikėtų baimintis. Sunerimti reikėtų tada, kai plaukų iškritimas akivaizdžiai suintensyvėja.

Vyrų plaukų slinkimas dažniausiai yra androgeninės kilmės ir atsiranda dėl paveldėtos plauko folikulo savybės ypač jautriai reaguoti į hormonų androgenų kiekį kraujyje. Androgeninis plikimas gali prasidėti bet kuriame amžiuje po lytinės brandos.

Plaukams taip pat būdingas sezoninis slinkimas, kuris suaktyvėja pavasarį ir rudenį. Tai susiję su oro kaita, kai po vasaros oras vėsta, o po žiemos – šyla. Alinami ir per dažnai džiovinami plaukai, todėl esant galimybėms, ypač vasarą, rekomenduojama leisti plaukui išdžiūti natūraliai.

Svarbu nedelsti

Pastebėjus, kad plaukai pradėjo intensyviai slinkti, reikėtų kuo greičiau imtis priemonių. Kuo anksčiau susirūpinsite, tuo lengviau bus kovoti ir sustabdyti plaukų slinkimą, išvengti didelio kiekio plaukų praradimo.

Paprasčiausia priemonė yra šampūnas, kurio sudėtyje yra kofeino, biotino. Šios priemonės skatina plaukų augimo procesą, stiprina plauko šaknis, sukeliamos permainos plaukų augimo cikle, nes ląstelės aprūpinamos maistu, pagerėja galvos odos kraujotaka.

Veiksmingi ir plaukų priežiūros produktai, kuriuose yra minoksidilio. Jis veikia plauko folikulą, stabdo jo nykimą ir stimuliuoja keratino išsiskyrimą. Produktai su minoksidiliu turi būti naudojami du kartus per dieną neribotą laiką. Tačiau jų nerekomenduojama naudoti žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį.

Efektyvesnį rezultatą duos tokios priemonės, kurioms sukurti naudojamos nanotechnologijos. Šios priemonės įsiskverbia giliai į plauką ir tampa veiklios ilgesnį laiką. Taip ne tik sustabdomas plauko slinkimas, bet ir iškritusių plaukų vietoje pradeda augti nauji plaukai.

Esant ypatingai gausiam slinkimui, vertėtų atlikti tam tikrus tyrimus, kurie padėtų išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastis.

Verta žinoti

Plaukams pagelbėsite valgydami baltyminį maistą – kiaušinius, žuvį, vištieną, pieno produktus. Jie reikalingi plauko sudėtyje esančio baltymo keratino gamybai.

Plaukams naudingi ir produktai, turintys geležies. Jos yra gyvulinės kilmės produktuose: jautienoje, kiaulienoje, vištienoje, kepenyse. Kiek mažiau – augalinės kilmės: ankštinėse daržovėse, špinatuose, riešutuose, avižiniuose dribsniuose, slyvose.

Svarbu rinktis ir produktus, turinčius silicio. Jo galima rasti nerafinuotuose grūduose, ridikėliuose, jūros kopūstuose, šparaguose, alyvuogėse. Silicis maitina plaukų šaknis, stiprina jų struktūrą, skatina jų augimą bei mažina slinkimą.

Plaukų slinkimui sustabdyti yra įvairiausių priemonių, svarbu laiku reaguoti. Tik tokiu atveju galėsite ir toliau džiaugtis vešliais, akį patraukiančiais plaukais.