Svetur ypač vertinamas Lietuvos autorių išskirtinumas – baltiškas koloritas, išmonė renkantis originalias medžiagas bei baldų funkcionalumas, rašoma pranešime spaudai.

Š.m. balandžio 27 – gegužės 10 d. interjero ir baldų centre „Domus galerija“ vykstančioje Lietuviško dizaino salos ekspozicijoje vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami apžiūrėti 15 išskirtinių Lietuvoje kurtų baldų, kilimų, šviestuvų ir interjero aksesuarų, tarp kurių ir dizaino „oskarais“ laikomų „Red Dot“, „iF“ („iF Design Awards“) apdovanojimų laimėtojai, bei ne kartą nacionaliniu mastu pripažinti darbai.

Pasak Lietuvos dizaino forumo, rengiančio Lietuviško dizaino ekspoziciją, vykdančiosios direktorės Audronės Drungilaitės, daugelyje eksponuojamų darbų atsispindi baltiškoji dizaino kryptis. „Dizainas bendrąja prasme tampa universalesnis, įgauna daugiau bendrumo, nes kūrėjai turi galimybę keliauti į pasaulines parodas, dalijasi idėjomis, semiasi įkvėpimo vieni iš kitų ir taip po truputį nyksta ribos tarp skirtingų šalių stiliaus. Tačiau baltiška estetika, natūralios medžiagos ir inovatyvus požiūris stengiantis suderinti funkciolanumą su minimalizmu Lietuvos dizaineriams jau ne kartą pelnė sėkmę tarptautinėse parodose ir konkursuose“, – teigia A. Drungilaitė.

Lietuviško dizaino saloje šiemet bus eksponuojami devynių Lietuvos dizaino studijų baldai bei interjero aksesuarai. Viena labiausiai apdovanotų įmonių – „EMKO“, pristatys Naive stalą, kėdes ir žurnalinius staliukus. Inesos Malafej bei Arūno Sukarevičiaus sukurtas ir „EMKO“ išvystytas projektas „My Writing Desk“ 2012 m. laimėjo prestižinį „iF“ dizaino apdovanojimą, kurio iki tol neturėjo kiti Lietuvos dizaineriai. 2014 m. šis stalas buvo įvertintas dar viename tarptautiniame konkurse – laimėjo „Red Dot“ apdovanojimą. „EMCO“ baldai sėkmingai parduodami Europos, JAV ir Azijos rinkose, nes išlaikant minimalistinį, jaukų dizainą sukuriami itin funkcionalūs daiktai.

Dar vienas originalus Lietuviško dizaino pavyzdys – „INDI“ dizaino studijos šviestuvai. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo sunkūs, primena betoną ar akmens masę, tačiau yra itin lengvi ir ekologiški.

Šviestuvai gaminami iš retai šiuolaikiniame dizaine naudojamos medžiagos – ypatinga technologija perdirbamos popieriaus masės. 2016 m. „INDI“ studijos kurtas šviestuvas „Luitas“ pelnė nacionalinį „Geras dizainas“ apdovanojimą. Šių dizainerių kurtus šviestuvus ir laikrodžius bus galima pamatyti bei įsigyti Lietuviško dizaino saloje.

Visi besidomintys šiuolaikinėmis interjero dizaino tendencijomis kviečiami į gegužės 4 d. 19 val. „Domus galerijoje“ vyksiantį Lietuviško dizaino ekspozicijos pristatymo vakarą. Jame be jau minėtų studijų bus galima susipažinti ir su kitų nacionalinius dizaino apdovanojimus laimėjusių studijų ir dizainerių darbais, tai – „Sedes Regia“, „Namuos“, „Ecolinum“, „Šiaurė“, „Regards by Milena Liuktutė“, „Indigo tekstilė“, Gabrielė Vingraitė. Renginio metu dizaineriai pristatys savo darbų kūrimo istorijas, įkvėpimo šaltinius, taip pat konsultuos renginio svečius interjero dizaino klausimais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)