„Identifikuoti galime, nes galime atlikti molekulinius tyrimus. Galime ir patvirtinti, jei labai reikia. Bet čia jau (Sveikatos apsaugos) ministerija spręs, ar norės siųsti tyrimų rezultatus į užsienį patvirtinimui“, - penktadienį BNS sakė A. Griškevičius.

Šią savaitę NVSPL vykdė pratybas galimo Ebolos viruso atvejo identifikavimui ir nukenksminimui.

Klinikinių tyrimų skyriaus vedėjo teigimu, su dideliais sunkumais mokymų metu nesusidurta.

„Nebuvo kažkokių ypatingo sunkumų ar kažko nepavykusio. Tiesa, mąstome apie dvi tyrėjų brigadas dėl saugumo, nes tyrimų patalpose yra sumažintas oro slėgis, dar naudojamos apsaugos priemonės, kurios dar apsunkina kvėpavimą“, - kalbėjo A. Griškevičius.

Pasak jo, pratybų metu didelis dėmesys skirtas darbuotojų, kurie tirtų galimą virusą, saugumo užtikrinimui.

„Tie mokymai ir buvo pravesti, kad pažiūrėtumėme, ar viskas dirba, ar žmonės moka rengtis, paiso saugumo reikalavimų, kad jie nebijotų. Sunkiausias yra tyrimas molekuliniame lygyje, nes ten yra didžiausia galimybė užsikrėsti. Labai fiziškai sunku dirbti su apsauginiu kostiumu, tyrėjai per 5 valandas (tiek užtrunka viruso ištyrimas) pavargsta“, - sakė A. Griškevičius.

Jo teigimu, galimo Ebolos viruso identifikavimas truks apie 10 valandų. Dar 5 valandas trunka galimo viruso nukenksminimas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)