Taip LRT RADIJUI, paklaustas apie galimą įtampą koalicijoje, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Anot jo, pozicija bendrauja ne tik su Gabrieliumi Landsbergiu, kurį „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis apkaltino kuriant dirbtinę įtampą, bet ir su kitais opozicijos nariais.

– Koalicijos partneriai socialdemokratai turės naują pirmininką. Juo taps arba Gintautas Paluckas, arba Mindaugas Sinkevičius. Kaip tai gali pakeisti, kaip kai kurie sako, trapios koalicijos likimą? Ar tai turės įtakos?

– Ko gero įtakos tikrai turės. Ką ir parodė pirmas turas, tikrai viena iš mūsų didžiausių politinių partijų Lietuvos socialdemokratų partija, jos nariai pasiuntė aiškią žinią, kad yra pasiryžę eiti atsinaujinimo ir reformų keliu.

Galiu pakartoti dabartinio pirmininko frazę – kandidatai į pirmininko postą tikrai yra jauni, veržlūs, energingi žmonės. Vienas ar kitas pirmininkas tikrai pristatyti (turbūt jau ir pristato) partijos bendruomenei savo poziciją, savo viziją. Gali būti, kad atsiras įvairiausių pamąstymų dėl koalicijos.

Kol kas galiu pasakyti tik savo poziciją, nes frakcijoje bendros pozicijos nesvarstėme. Turbūt dar būtų per anksti tai daryti, nes pirmininko nėra. Šiandien koalicijos sutartis tokia, kokia yra. Norint keisti arba, jeigu būtų noras keisti, reikėtų galvoti ir apie tam tikras pozicijas, kurias išsako socialdemokratai šios rinkiminės kampanijos metu.

Mano pozicija labai aiški – kol kas vyriausybės ministrai, jų darbas mane tikrai tenkina. Nematau pagrindo nė vieno ministro keisti. Aš neįsivaizduoju, kaip būtų perskirstomos atsakomybės sritys tarp koalicijos partnerių, ar yra tokia galimybė. Kita vertus, jeigu atsirastų noras turėti kitokią sutartį, tai šita sutartis turbūt turėtų būti nutraukta.

Kol kas nespėliokime. Valstiečių ir žaliųjų frakcija šio klausimo nesvarstė ir jokio sprendimo nepriėmė. Kai bus išrinktas socialdemokratų pirmininkas, vadovybė, kai bus išdėstytos jų pozicijos, ko jie pageidauja, ko jie norėtų arba kaip jie matytų kitokio bendro darbo galimybes, tada frakcija, jos vadovybė ir mes sėsime kalbėtis. Tada savo poziciją taip pat išreikšime.

Kol kas tai sveikintina. Tikrai džiaugiuosi kaip politikas, pilietis, kad jau antra politinė partija savo lyderį renka demokratiniu, visuotinių rinkimų būdu. Tikėtina, kad tai pirmas geras žingsnis į partijos atsinaujinimą ir atsijauninimą.

– Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis sako, kad G. Landsbergis kuria dirbtinę įtampą. Ką apie tai manote?

– Manau, kad šiame etape kuriame galbūt naujas politines tradicijas ir naują politinę kultūrą, nes bendravimas užsidėjus tam tikrus „kuoliukus“, dėl kurių neva negalima bendrauti su opozicija, negalima bendrauti su kita partija, negalima turėti bendrų kažkokių sąlyčio taškų, aš manau, nėra šiuo metu geras.

Su Ramūnu kartu ne kartą deklaravome ir Ramūnas tą patį pasakė, kad turime ieškoti kuo platesnio sutarimo tais klausimais, kuriuos sprendžiant reikia turėti didelės politinės valios, didelio politinio palaikymo. Dėl to bendravimas, susitikimai, diskusijos vyksta su visų politinių partijų ir frakcijų lyderiais.

Tokie susitikimai tikrai duoda naudą, kai mums reikia kalbėti apie konceptualius sprendimus. Nemanau, kad tai reikėtų vertinti kaip dirbtinį skaldymą, jei bendravimo kokybė kitokia. Juo labiau, kaip ir minėjau, tas bendravimas vyksta ne tik su G. Landsbergiu.