„Ne nuo manęs priklauso proceso ilgis. Yra pareigūnai, kurie turi kažkokį planą, kaip turi būti vykdomas tyrimas, ir, matyt, to plano laikosi“, - sakė E. Masiulis.

„Laukiu, viliuosi, kad iki begalybės neužsitęs“, - DELFI teigė pašnekovas.

Šiuo metu buvęs politikas užsiima verslu: E. Masiulis kartu su keliais asmenimis įkūrė verslo konsultavimo bendrovę „Tardigrade Consulting“, o su bendražygiu ir keliais giminaičiais – uždarąją akcinę bendrovę „Versanus“. E. Masiulis vadovauja abiem bendrovėms.

Neseniai E. Masiulio teisininkai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydami nuimti areštą nuo per kratas namuose rastų pinigų.

Kaip žinoma, per kratas STT rado 250 tūkst. eurų, kurių 106 tūkst. esą yra gauti iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ir buvo žymėti. Tačiau teismas nusprendė, kad nuosavybės teisių ribojimas yra pagrįstas, todėl buvęs politikas pinigų neatgavo.

Ar E. Masiuliu trūksta apyvartinių lėšų? Buvęs politikas sako, kad šio bandymo priežastis tikrai ne tokia: „Ne, aš gi dirbu darbą, moku mokesčius valstybei, viskas tvarkoje“.

Didelės apimties bylą tiria speciali trijų prokurorų grupė: neseniai Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru paskirtas Justas Laucius, taip pat Generalinės prokuratūros prokurorai Gedgaudas Norkūnas ir Šarūnas Astrauskas.

Prokuroras J. Laucius DELFI negalėjo atskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų ir paskelbti apie būsimus veiksmus.

G. Steponavičiaus ir Š. Gustainio statusas turi keistis

Ikiteisminiam tyrimui artėjant į pabaigą turėtų keistis specialiųjų liudytojų statusas, mat, bylai keliaujant į teismą tokį statusą turėję asmenys turi tapti arba liudytojais, arba įtariamaisiais.

Neoficialiai kalbama, kad statuso pokyčių gali tikėtis du Liberalų sąjūdžio atstovai – Seimo narys Gintaras Steponavičius ir buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis. Jie abu formaliai sustabdė savo narystę partijoje.

Vis dėlto remiantis neoficialiomis kalbomis, kurių teisėsaugos institucijos nepatvirtina, Š. Gustainio gali laukti įtariamojo statusas, G. Steponavičiaus – prašymas Seimui panaikinti teisinę neliečiamybę, mat be Seimo sutikimo joks parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Gintaras Steponavičius, Šarūnas Gustainis

G. Steponavičius byloje turi specialiojo liudytojo statusą. Jis yra sakęs, kad liudijo apie Gintaro Steponavičiaus paramos fondą ir viešąją įstaigą „Laisvės studijų centras“. Tarp viešų šių įstaigų rėmėjų buvo koncernas „MG Baltic“.

Politikas DELFI teigė, kad jau baigė duoti parodymus ir apie mėnesį laiko nesulaukė jokių žinių. „Iš mano pusės tas teisinis sprendimas reikalingas kuo greičiau“, - sako G. Steponavičius.

„Nenoriu komentuoti, bet, manau, kad mano statusas, bylai pasiekus teismą, turėtų keistis į liudininko“, - sakė politikas.

„Kiek aš disponuoju informacija, tyrimas artėja prie pabaigos“, - pridūrė G. Steponavičius, pridurdamas, kad jaučiasi labai ramus ir nemano, jog prokurorai ateis į Seimą prašyti neliečiamybės panaikinimo.

Š. Gustainis taip pat yra specialusis liudytojas, jis davė parodymus dėl Vartojimų kreditų įstatymo įstatymo pataisų.

Kaip žinia, E. Masiuliui pateikti įtarimai susiję su trimis epizodais: Vartojimo kreditų įstatymo pataisų priėmimu, kelio Vilnius-Utena rekonstrukcija ir paminklo Jonui Basanavičiui vietos parinkimu Vilniuje.

Šis politikas paskutinį kartą apklausoje buvo sauso mėnesio pradžioje. Iš viso jis apklaustas du kartus.

„Kažkada G. Steponavičius sakė, kad prokuroras yra smalsus. Tai tą patį galiu patvirtinti“, - sakė Š. Gustainis, patvirtindamas, kad klausimų sulaukė įvairių.

Klausiamas apie statuso pakeitimą, Š. Gustainis sakė iš teisininkų žinantis tik tiek, kad statusas turi keistis bylai keliaujant į teismą.

„Arba aš turiu likti liudininku, arba man turi pareikšti kokius įtarimus. Esu dabar nei pakartas, nei paleistas, bet veiksmai ne nuo manęs priklausys“, - teigia buvęs parlamentaras.

E. MASIULIO IR „MG BALTIC“ BYLA

Įtariamieji:

1) Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis;
2) Buvęs Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys;
3) „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis;
4) „MG Baltic“ koncernas.

Specialieji liudytojai:

1) „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus;
2) „MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis;
3) Buvęs Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius;
3) Buvęs Liberalų sąjūdžio Seimo narys Šarūnas Gustainis.

Teisėsauga šiuo metu atlieka tyrimą, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmęs 106 tūkst. eurų kyšį.

E. Masiulio gynybos versija, kad iš tiesų iš R. Kurlianskio jis skolinosi 90 tūkst. eurų ir dar 16 tūkst. eurų buvo savi. Namuose per kratą iš viso pas E. Masiulį rasta 250 tūkst. eurų.

Teisėsauga taip pat įtaria, kad buvusiam Darbo partijos pirmininko pavaduotojui V. Gapšiui buvo pasiūlytas 25 tūkst. eurų kyšis, kuris turėjo būti suteiktas nuolaidomis transliuojant Darbo partijos politinę reklamą LNK televizijoje bei suteikiant paramą viešajai įstaigai.

Be kita ko, manoma, kad R. Kurlianskis esą bandė paveikti V. Gapšį, kad šis darytų įtaką partijos frakcijai Seime svarstant klausimą dėl Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės skyrimo generaline prokurore.