Paklaustas, ar ketina išmokėti pažadėtą vieną milijoną eurų už Nepriklausomybės akto suradimą, D. Mockus sako, kad pusė darbo padaryta, bet tai nereiškia, kad pusė milijono bus atiduota. „Lietuvos gimimo liudijimas turi būti grąžintas į Lietuvą. Bet man atrodo, kad Akto radimas Vokietijoje yra geriau, nei kad jį būtume radę Rusijoje“, – sakė D. Mockus. Tokiai minčiai pritarė ir istorikas Algimantas Kasparavičius.

Laidos metu paaiškėjo, kad šiandien D. Mockus švenčia gimimo dieną. Žinią apie surastą Aktą jis sužinojo iš paskambinusio žurnalisto.

A. Kasparavičiaus teigimu, Lietuvai svarbus dokumentas rastas eilinėje byloje: „Pati Vokietija nebuvo suteikusi Vasario 16-osios aktui kažkokio išskirtinio statuso. Tai turbūt supaprastins dokumento sugrąžinimą į Lietuvą. Vokietija nuo 1918 m. yra mūsų nepriklausomybės krikštamotė ir ji tokia išlieka ir XXI amžiuje. Galų gale Vokietijos archyvarai, manau, nesudarys didelių problemų, kad aktas sugrįžtų į Lietuvą.“

Pasak istoriko, iš pirmo žvilgsnio galima daryti prielaidą, kad Aktas parašytas Jono Basanavičiaus ranka.

Lietuvos ambasadorius Deividas Matulionis sako, kad visi sveikinimai turėtų būti skirti Aktą radusiam VDU profesoriui Liudui Mažyliui: „Vokietijos diplomatinis archyvas priklauso Vokietijos reikalų ministerijai, jis įkurtas dar XVI amžiuje. Dokumentai ten surūšiuoti tvarkingai, ir tai yra laimės dalykas, kad pavyko rasti Vasario 16-osios aktą. Mūsų nepriklausomybės šimtmečio minėjimui tai puiki naujiena.“

Ambasadorius sakė, kad ketvirtadienį su profesoriumi L. Mažyliu ketina nueiti į archyvą ir pašnekėti su jo vadovu.

„Manau, reali galimybė kad Aktas grįš į Lietuvą. Turime įjungti visas savo jėgas“, – sakė D. Matulionis.

L. Mažylis sako, kad jam pavyko rasti du dokumentus – vokišką Vasario 16-osios akto versiją ir originalą – lietuvių kalba.